Ana Sayfa Alışveriş 2 Yerine 3 Kolumuz Olsa Fena mı Olurdu?

2 Yerine 3 Kolumuz Olsa Fena mı Olurdu?

89

Sevgili Dostlar,

Bayılırım şu düzenli dünyaya / kışı yazı baharı güzü / gecesi gündüzü sırayla.
Beş parmak yerli yerinde / baş işaret orta yüzük serçe.
Diyelim kalksa da serçe / orta parmağa doğru yürüse / ne haddine!

Melih Cevdet‘in bahsettiği bu dünya artık yok. Çünkü dönem artık eski köye yeni adet çıkarma çağı. Çoğumuz trafiğe takılınca “keşke kanatlarımız olsa” diyoruz. 10 parmak klavyede yazarken telefon çalınca “keşke bir elimiz daha olsa” diyoruz. Hatta MetaLimbs diye bir ekip bunu yapmış bile. (VİDEOSU)

Dani Clode ise “fazladan bir başparmağımız daha olsa ne iyi olurdu” diye düşünmüş ve ele takılıp ayakla kontrol edilebilen parmağı yaratmış. (VİDEOSU)

Arque adlı kuyruk ise “hayvanların var, insanların kuyruğu neden olmasın” diye tasarlanmış ve insana ekstra denge sağlıyor. (VİDEOSU)

Bu açıdan bakıldığında Avantajix bile ilave bir uzvumuz gibi çalışıyor. Yani alışverişte iki elimiz cüzdandan parayı çıkartıp satıcıya uzatırken, üçüncü elimiz Avantajix satıcıdan paranın bir bölümünü geri alıp cebimize koyuyor. (LİNKİ)

Günün İlham Veren Fikirleri:
Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Dünyayı Gezip Üste 110.000 TL Kazanacak Eleman Aranıyor:

Rüya gibi bir iş teklifi var: The Yatch Week sitesi dünyayı gezerek en şahane içerikleri yaratacak ve okurlarla paylaşacak 2 blog yazarı arıyor. Maaş 15.000 Pound. Yaklaşık 110.000 TL. Aylığı 9.000 TL’ye gelse, gezmesi yemesi içmesi yanına kar kalıyor. İngilizce bilmek şart ama o kadar kusur kadı kızında da olur. Son başvuru: 1 Kasım 2019. Detaylar: www.theyachtweek.com/best-job-ever

2) Tchibo 70. Yılına Özel Muhteşem Ödüller Dağıtıyor:
Tchibo web sitesine girin ve üye olup çekilişe katılmaya hak kazanın. İşte bu kadar! Ödüller; 3 kişiye Galaxy S10 128GB Black akıllı telefon, 3 kişiye Canon Zoemini fotoğraf yazıcısı, 3 kişiye Cafissimo Latte Kahve Makinesi, 3 kişiye Cafissimo Mini Kahve Makinesi. Son başvuru tarihi: 9 Kasım 2019.

3) Buse Terim’in Miniklere Özel Koleksiyonu 3 Kişiye Hediye:
Boyner, minikleri modern bir masal dünyasına davet eden #BuseTerimXBoyner koleksiyonunu sundu ve Instagram sayfasında bir yarışma hazırladı. Katılmak için; yarışma görselini beğenin, koleksiyonda en beğendiğiniz temayı yorumlarda paylaşın, 1 arkadaşınızı etiketleyin. Koleksiyona sahip olacak 3 şanslı kişiden biri olun. Detaylar: www.instagram.com/p/B3UzjyTAeUw/

4) En Yaratıcı Yorum FIFA 2020 Kazanacak:
MediaMarkt Instagram sayfasındaki yarışma görselinin altına “Abim küçük topuyla evde futbol oynuyordu, futbolla ilk defa orada tanışmıştım!” ya da “Parkta çocuklar futbol oynuyordu, ben de aralarına karışmıştım!” gibi futbolla tanışma hikayenizi anlatın. En yaratıcı seçilen yorum sizin olsun ve FIFA 2020 kazanma şansı yakalayın. Detaylar: www.instagram.com/p/B3Moqf5JA9M/

Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikBir Şeyler Ters Giderse Kaç Milyon Kazanırız?
Sonraki İçerikDünya Bizi Neden Anlamıyor Sorusuna Cevap: Alternatif Matematik!