Ana Sayfa Moda 2013 Trendleri: Lüks

2013 Trendleri: Lüks

113

Malum, her sene yarılandığında, bir sonraki sene için öngörüler başlar. Kış defilelerinin yazın, yaz defilelerinin kışın olması gibi 2013 trendleri konuşulmaya başlandığında daha 2012 cayır cayır sefasını sürmektedir.

İşte bu ahval ve şerait içinde biz de 2013 trendlerinin LÜKS boyutunu inceledik ve bakın gelecek sene hakkında ne ipuçları bulduk:

Temiz Hava Temiz Su: 2012 yılındaki organik trend sona ermeyecek ama daha saf arayışlarla güçlenerek sürecek. Bunun için de en önemli doğal tüketim maddeleri olan hava ve su, belki de aynı “helal” ürünlerde ve “organik” besinlerde olduğu gibi “temiz” damgasıyla damgalanacak; bu damgayı sağlayan enstitüler ortaya çıkacak.

Gösteriş Yerine Deneyim: 2013 yılı herkes aldığı için alınan ürünlerden ve bu ürünlerle “bakın bende de var” gösterişi yapmaktan çok, ilk defa denenen ürünlerin yılı olacak. Yepyeni ürün ve servisleri ilk defa denemek ve deneyimlerinin sonuçlarını çevresine anlatmak gerçek lüksün göstergesi olacak.

Alternatif Eşittir Lüks: Size verilenlerle yetinmemek ve menüde yazan herşeyin alternatifini istemek 2013’ün lüks trendlerinden biri olacak. Alakart turizm kulüpleri sizin sadece beklenti ve rüyalarınızı anlattığınız, kafanızdaki eskizleri gerçeğe çevirmek için çırpınan üst düzey turizmcilerden oluşacak.

Yeşil Ama Canavar Otomobiller: Avrupa ve Amerikan sermayesinin başı çektiği gruplar 2013 içinde elektrikli veya hibrit olmalarına rağmen performanslı otomobil serilerini, limitli sayılarda da olsa birer birer piyasaya sürecekler. Bu lansmanların ardından limitli sayıda olan bu lüks ikonlarına sahip olmak isteyen varlıklı aileler birbirleriyle yarışacak.

Çizgi Ötesi Tasarımcılar: Moda dünyasının gözü her zaman olduğundan çok daha fazla onların üzerinde olacak. 2013 yılında Paris, Milano, New York üçgenine Beijing, Yeni Delhi, Dubai, Rio ve İstanbul da katılacak.

… Bakalım bu yukarıdaki öngörülerden hengileri gerçekleşecek, hangileri bir sonraki yıla kalacak.

Önceki İçerikKupon Kodu Eşittir Anında İndirim
Sonraki İçerikEn Uzun Günün En Kısa Fiyatları