Ana Sayfa Fırsatlar 2019’da Yapay Zeka Dünyayı Ele Geçirir mi?

2019’da Yapay Zeka Dünyayı Ele Geçirir mi?

64

Sevgili Dostlar,

Her sene sonu geldiğinde, bir sonraki sene ile ilgili kehanetler ortaya atılır. Şu ara “Yapay Zeka” gündemde olduğu için, insanoğluna konfor sağlayacakken belki de yok edicisi bile olabileceği söylenen bu teknolojiyi kendimiz araştırdık.

1) İstinye Park’ın bir kapısından diğer kapısına yapay zekalı bir yol bulma motoruyla gitmeye çalıştık. Normalde bir iç kapıdan diğer iç kapıya 50 metre olacak yolu, turist gezdiren taksici gibi 3,5 km gösterdi. Halbuki bir insana sorduğumuzda kapıyı tak diye bulduk.

2) California’da geçen ay 85 kişinin ölmesiyle sonuçlanan orman yangınını duymuşsunuzdur. Basına göre bu yangından kaçmak için yol bulma motoru kullananlar, yapay zekanın onları ateşin içine attığını fark etmişler; çünkü yangın olan yerlerde yol boş olduğu için yapay zeka arabaların ateşe doğru sürülmesini öneriyormuş.

Kısacası 2019’da işimizi ve aşımızı yapay zeka’ya kaybetmeyeceğimiz kehanetini yapabiliriz. Bu arada aşağıdaki kampanya fikirlerini insan zekası seçti; yapay zeka kampanyadan da anlamıyor; onu da belirtmiş olalım.

Günün Zeka İçeren Fırsatları:


Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Tchibo’dan Yılbaşında Hediye Kazanıyoruz:
Tchibo’dan bugün 100TL ve katlarında alışveriş yapın ve 1 çekiliş hakkı kazanın. Ödüller; 5 adet Cafissimo Latte Kahve Makinesi, 5 adet Cafissimo Mini Kahve Makinesi, 10 adet Bluetooth Hoparlör, 15 adet Waffle Makinesi, 15 adet Cafissimo Pocket Manuel Kahve Makinesi. Son katılım tarihi: 31 Aralık 2018. Detaylar: www.tchiboyilbasicekilisi.com

2) Anneler Bu Çekilişe Bayılacak:
Joker Instagram’da 300.000 takipçiye ulaşmasını kutluyor. Siz de @jokerbabytr Instagram hesabını takip edin, yarışma postunun altına #annelerinjokeri etiketi ile başlayan bir cümle kurun, bir arkadaşınızı etiketleyin ve çekilişe katılın. Ödüller: 5 kişiye Tripper pratik mama sandalyesi, 5 kişiye Soobaby Carier kanguru, 5 kişiye Soobaby happy days baston puset, 5 kişiye Tripper park yatak, 5 kişiye Tripper çanta. Son başvuru tarihi: 10 Aralık 2018. Detaylar: www.facebook.com/notes/joker-baby

3) Toyzz Shop’taki Bu Hediyelerden Biri Sizin Olsun:
Toyzz Shop’tan 3 Şubat 2019 tarihine kadar 50TL ve katlarında Transformers marka alışveriş yapın, www.transformerscekilis.com adresinden kişisel bilgilerinizi ve fatura numaranızı girerek 1 çekiliş hakkı kazanın. Ödüller: 1 adet Sony Playstation 4, 25 adet Yaygan Transformers marka okul çantası, 50 adet MQbix MQHT570 Mikrofonlu Kulaküstü Kulaklık, 100 adet 50TL’lik Toyzz Shop Hediye Çeki, 50 adet SMM Tekstil Transformers marka erkek çocuk tişörtü.

4) N11 Instagram Çekilişi:
N11.com Instagram sayfasında yer alan yarışma paylaşımın altında 2 arkadaşınızı etiketleyin, Celly Squiddy Esnek Mini Tripod Universal Tutucu (79,00 TL) kazanacak kişi olma fırsatını yakalayın. Son katılım tarihi: 7 Aralık 2018. Detaylar: www.instagram.com/n11com/

Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikŞapkadan Tavşan Çıkaran Fikirler
Sonraki İçerikFiyatları Parmağında Oynatan “Akıl Oyunları”