Ana Sayfa Alışveriş Alışveriş Yapana Para Veren Site Türkiye’de

Alışveriş Yapana Para Veren Site Türkiye’de

126

Bugün Yeni Şafak Gazetesi’nde yayınlanan yazı aynen aşağıdaki gibi. Virgülüne bile dokunmadan yayınlıyoruz:

Alışveriş Yapana Para Veren Site Türkiye’de

Yeni Şafak Gazetesi 15.01.2011

ELEKTRO VİTRİN – SERKAN BİTER

Yurtdışında çok yaygın bir model olan para iadesi sistemi, Avantajix ile Türkiye’ye geldi. Avantajix, kendileri üzerinden alışveriş yapan müşterilerine ‘para’ verecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler, tüketim alışkanlıklarının giderek farklılaşmasına neden oluyor. Şehir Fırsatı, Şehri Keyf gibi insanların alışverişleri üzerinde etkisini gittikçe arttırarak ‘İyi Fiyat’ alma sorununu ortadan kaldıran internet sitelerine bir yenisi daha eklendi. Alışveriş yaparken sıkça duyduğumuz indirim, fırsat, bonus gibi sloganların dışına çıkan Avantajix, kendileri üzerinden alışveriş yapan müşterilerine para veriyor.

KOMİSYONU ÜYELERİNE VERECEK

Yurtdışında çok yaygın bir model olan para iadesi sistemini Türkiye’ye getiren Avantajix, tüm dünyadaki alışveriş avantajlarını listeleyip bu avantajları kullanan üyelerine para ödeyecek. İnternet üzerinden alışveriş sektörüne farklı bir soluk getirecek olan Avantajix’in www.avantajix.com adresinde birçok saygın mağaza alt alta listeleniyor. Alışveriş olursa Avantajix o mağazadan komisyon alıyor ve bu komisyonun tümünü o alışverişi yapan kullanıcısına ödüyor. Doğrudan gidince alınamayacak bir indirim yaratan site bu indirimin parasını da müşterisine veriyor.

100 FİRMAYLA ANLAŞTIK

Sitenin kurucu ortaklarından Tunç Buyurgan, Avantajix’in çok yakında Türkiye’nin en bilinen ve en popüler siteleri arasında yer alacağını söyledi. İnternetin tüm avantajlarını bir çatı altında toplayacaklarını dile getiren Buyurgan, “Şu anda 100’e yakın saygın ortakla işe başladık. Çok yakında bu sayı binlere ulaşacak” dedi. Siteye üyeliğin bedava olduğunu ifade eden Buyurgan şunları dile getirdi: “Eğer alışveriş olursa, kazanacağınız para iadelerinin ilk 10 Lirası senelik hizmet bedeli olarak kesiliyor. Alışveriş olmazsa zaten hizmet bedeli de olmuyor, yani kimse sizden para istemiyor.”

İSTEYEN BAĞIŞ YAPABİLİYOR

Avantajix aynı zamanda bir sosyal sorumluluğu da üzerine alıyor. Site üzerinde yapılan alışveriş neticesinde elde edilen parayı dileyenler bir hayır kurumuna bağışlayabiliyorsunuz. İnsanların bu tarz siteler üzerinden alışveriş yaparken çekindiklerini ifade eden Tunç Buyurgan, “Avantajix ile ‘kim uğraşacak şimdi bir kaç lira için bir kaç tık fazla yapmakla’ diye bir bahaneniz de kalmıyor. Çünkü sizin o birkaç liraya ihtiyacınız olmasa da başkalarının mutlaka var. Alın para iadesini ve bağışlayın” dedi.

Kaynak: http://yenisafak.com.tr/Ekonomi/Default.aspx?t=15.01.2011&i=297985

 

Sonraki İçerikPara İadeli Alışveriş Sitesi