Ana Sayfa Yaşam Arda’yı Galatasaray’a Bedava Geri Transfer Etmek Mümkün

Arda’yı Galatasaray’a Bedava Geri Transfer Etmek Mümkün

162

Bugün Haberler.com sitesinde yayınlanan yazı aynen böyle. Virgülüne bile dokunmadan yayınlıyoruz:

Arda’yı Galatasaray’a Bedava Geri Transfer Etmek Mümkün
Elinizi cebinize atmadan takımınıza futbolcu transfer edebilirsiniz. İnternette her gün yepyeni bir fikir çıkıyor, faydalanın.   Nimet Abla’yı biliyorsunuz, ünlü Milli Piyango bayisi. Bayilikten kazandığı parayla cami yaptırmıştı. Şimdi de bir internet bayisi onunla iyilik yarışına başladı: Kazandığı paranın tamamını o parayı kazandıran kişilere dağıtıyor. İsmi Avantajix.com
Bu bir internet sitesi, ama oldukça değişik bir şey.
Siteye girince insan kendini lunaparkta gibi hissediyor. Avantajix bir çok internet mağazasının bayisi. Bunları altalta listelemiş, açıklamış, linkler vermiş. Buraya kadarı normal. Ama sonrası biraz değişik: Bu sitelerden alışveriş yaparsanız sitelerden komisyon alıyor ve o komisyonun tamamını size veriyor. Avantajix size hiçbir şey satmıyor. Kredi kartınızı sormuyor. Sadece para veriyor. Yok ben para istemiyorum derseniz de şunu söylüyor: “Senin olmasa da başkasının ihtiyacı olabilir. Al o parayı ve bağışla…”
ALIŞVERİŞ YAP – HAVADAN PARA KAZAN – TAKIMINA BAĞIŞLA
Şimdi düşünelim. Alışveriş yapacaksınız. Bir internet sitesine direkt gidip almak yerine www.avantajix.com adresinden tıklayıp gidiyorsunuz. Avantajix te size hiç hesabınızda olmayan bir parayı havadan veriyor. Alışveriş ucuza gelsin diye tıkladıysanız başka. Bu amacınız gerçekleşiyor, çünkü mesela 100 lira verdiniz çiçek aldınız, Avantajix size geriye 20 lira verirse o çiçeğin fiyatı aslında size 80 liraya geliyor…
Ama isterseniz bu parayı bağışlamanız da mümkün. Avantajix buna “ELİNİ CEBİNE ATMADAN BAĞIŞ YAPMAK” adını veriyor… Yani havadan gelen bir parayla kurban kesilemez mi? Çocuk okutulamaz mı? Sizin takımın şu kadar milyon taraftarı var diyorsunuz; hepiniz bir araya gelseniz, şu havadan gelmiş paralarınızı birleştirseniz, bedavadan süper bir futbolcu transfer edilemez mi? (Veya çok az ihtimal de olsa futbolsevmez birisinizdir; elinizi cebinize atmadan mezun olduğunuz okula, çevrecilere, düşkünlere, engellilere veya herhangi bir onurlu amaca bağış yapsanız fena mı olur?)
MESSİ’Yİ BEDAVAYA TRANSFER ETMEK, HAYAL Mİ GERÇEK Mİ?
Her başarı bir hayalle başlar. İnternet hayatımıza yeni yeni giriyor. Bu ise yepyeni bir konsept. Mesela gezegenimizin nükleer geleceği konusunda duyarlıysanız ve çevreci amaç uğruna birşeyler yapmak istiyorsanız, kendinizi Boğaz Köprüsüne zincirlemekten başka yollar da var. Kızılay’a, AKUT’a, Çocuk Esirgeme Kurumu’na veya Tema Vakfına bağış yapabilmek için artık gelirinizin ne kadar olduğunu ve ayağınızın yorgana denk gelip gelmediğini hesaplamanıza gerek yok. Aynı şekilde Messi’yi, Ronaldo’yu, Forlan’ı seyretmek için pasaport başvurusunda bulunmanız gerekmiyor… İnternetin güzelliği burada: “Yeter ki inan: Sadece birkaç arkadaşına bahset, onlar da kendi arkadaşlarına söylesin; sonrasında bir bakıyorsun milyonlarca kişi aynı amaç etrafında birleşmişsiniz…”
Avantajix konusu aslında gerçekten arkadaşa bahsedilesi bir konu: Ağızdan ağıza çok hızlı yayılması ve nihai amaca ulaşılması mümkün. Arkadaşınız bu siteyi bilmiyorsa online alışverişinden muhtemelen para kaybediyor. Arkadaşınıza bunu söyleyin, sonra da ona deyin ki: “Bu para zaten hiç hesapta yoktu havadan geldi, takıma bağışlasak ta seneye şampiyonluk için bir tuğla da biz koysak?”
Avantajix şimdilik mevzuatın bağışta aracılığa izin vermemesinden dolayı sizin adınıza bağış yapamıyor; onun yerine paranızı size ödüyor, öderken de eğer isterseniz size hangi konuda bağış yapmak istemiş olduğunuzu hatırlatıyor. Siteye üyelik bedava. Eğer para kazanırsanız site, size kazandırdığı ilk 10 Liranızı senelik hizmet bedeli olarak kesiyor (sizden hiç bir zaman para istemiyor), paranızı her ayın 25’inde eğer 25 Lirayı geçmişseniz banka hesabınıza ödüyor. Para kazanmak ve isterseniz takımınıza bağışlamak için yapmanız gereken tek şey alışverişten önce bu siteden tıklamak…
Fikir enteresan; hedef büyük: Büyük bir takım kurmak ve şampiyon olmak için iyi organize olmak ve yılmadan çalışmak gerekiyor. “Arda’yı rekor fiyatla satıp sonra Galatasaray’a bedava geri getirmek kolay iş olmayabilir, ama teknik olarak mümkün.”

Haberin Yayın Tarihi: 11 Ağustos 2011 Perşembe

Kaynak: http://www.haberler.com/arda-yi-galatasaray-a-bedava-geri-transfer-2924796-haberi

 

Önceki İçerikDamat Fashion Show @ İstanbul Fashion Week
Sonraki İçerikAvantajix Nedir?