Ana Sayfa Alışveriş Bill Gates’in Adı Neden Bill Gates Değil?

Bill Gates’in Adı Neden Bill Gates Değil?

159

Sevgili Dostlar,

1) Bugün Bill Gates’in 65. yaş günü. Olay şu ki; tüm dünyanın tanıdığı bu varlıklı ağabeyin adı “Bill Gates” değil; nüfus cüzdanında William Henry Gates III yazıyor.

2) Aslında sadece ona değil, ABD’de ismi William olan herkese “Bill” deniyor. Neden olduğunu araştırdık bilen yok. Adınız Elizabeth ise “Liz” diye kısaltılması normal, çünkü içinde “Liz” geçiyor; ama adınız William ise içinde “Bill” geçmiyor. Belki W dönüşüp B oluyordur desek, bu sefer de Robert‘lere “Bob” diyorlar, Robert’te W yok. Ayrıca James’lere “Jim”, Richard’lara “Dick”, Alex’lere “Sacha” deniyor, liste uzuyor ve bu durum gayet normal bulunuyor.

3) Yukarıdaki cümlelerde kimse paradan bahsetmedi ama Bill Gates adının yaptığı çağrışım para. Wikipedia’ya göre kendisinin şu an 113 milyar doları var. Bu yaklaşık 900 milyar TL yapıyor: 9’dan sonra “11 tane sıfır”.

4) Amerikalılar Willam deyince nasıl Bill anlıyorsa, “11 tane sıfır” dendiğinde de bizim aklımıza şu ara tuttuğumuz futbol takımı geliyor. Belki de her şey beyinde gizli. Peki bu sene futbolu Bill Gates mi kurtaracak? Hayır. Ama mesela o kadar milyon taraftar Avantajix’ten gelen paranın küçük bir bölümünü kulübüne bağışlasa o takım uçar, o taraftarın heykeli stadın önüne dikilir.”

Günün Kupalara Layık Fikirleri:

Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Bilgilerinizi Güncelleyin Hediyeleri Kazanın:
Teknosa, bilgilerini güncelleyenlere hediyeler kazandırıyor. Çekilişe katılmak için Teknosa’ya üye olun veya bilgilerinizi güncelleyip 1 çekiliş hakkı kazanın. Ödüller; Oppo A91 Akıllı Telefon’dan, Casper S38 Plus Tablet’e, Philips Ütü’den, Preo aksesuarlara dizi dizi sıralanıyor. Son katılım tarihi: 31.10.2020.

2) Bu Çekilişten 1000TL Hediye Çeki Kazanabiliriz:
Kelebek Mobilya, 3 şanslı takipçisine 1000TL’lik hediye çeki kazandıracak. Çekilişe katılmak için; @kelebekmobilya sayfasını takip edin, yoruma #evimdekişıklık yazın ve son 3 görseli beğenin. Son katılım tarihi: 31.10.2020. Daha fazla detay için: www.instagram.com/p/CGpZqInDJOP

3) Probiotic Yüz Maskesi Kazanmak İster misiniz?
Boyner, çekilişle Korres Hydra-Biome Probiotic Superdose yüz maskesi hediye edecek. Eğer çekilişe katılmak isterseniz; @boyner hesabını takip ederek yarışma içeriğini beğenin ve 3 arkadaşınızı etiketleyin. Daha fazla detay için: www.instagram.com/p/CG0YFM1Ar6q

4) Sürpriz Peppa Pig Ürününe Siz Sahip Olun:
D&R, çocuklar hem eğlensin hem öğrensin diye 3 kişiye sürpriz Peppa Pig ürünü hediye edecek. Kazanmak için; içerik postunun altına 2 arkadaşınızı etiketleyin. Daha fazla detay için: www.instagram.com/p/CGz_4yxBlIV

Sevgiyle ve Sağlıkla Kalın.

Önceki İçerikBüyükçe Bir Testereyle Metroda Kaç Para Kazanılır?
Sonraki İçerikPara Dağıtan Mekanizmalar