Ana Sayfa Yaşam Dünyanın En Acayip Yarışmalarına Katılın, Para Kazanın

Dünyanın En Acayip Yarışmalarına Katılın, Para Kazanın

219

Dünya o kadar büyük ki, her an her yerde çok orijinal fikirler, acayip konseptler, sıradışı oluşumlar çıkıyor. Siz katılsanız da katılmasanız da ezberbozan ödüller dağıtılıyor. İnsanlar ilginç şekillerde paralar kazanıyor.

Bu hafta sizler için dünya çapında orijinallikten acayipliğe kadar uzanan bir yelpaze içerisindeki ödüllü yarışmaları derledik. İster sadece okuyun ve genel kültür olsun, isterseniz katılın cüzdanlar dolsun.

– HEM ORİJİNAL HEM DE ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR –

1) Dünya Sosisli Sanviç Yeme Şampiyonası:

Ödül: $20.000 ABD Doları (Yaklaşık 43.000TL)
Amaç: Geçen senenin rekorunu kırmak.
Sponsorlar: Coca-Cola, 7-Eleven, Pizza Hut, Heinz Ketchup, Procter & Gamble, Old Navy, Netflix. (ESPN ve Fox TV kanallarından naklen yayınlanan bu yarışmayı yaklaşık 300 milyon kişi izliyor.)
2013 yarışmasını 10 dakikada 69 sosisli sandviç yiyen Joey “Jaws” Chestnut kazanmış. 69 sosisli sandviç bir dünya rekoru. 2014’te 99uncusu düzenlenecek olan yarışmada katılımcılar bu rekoru kırmaya çalışacak.
Bu seneki yarışmanın tarihi: 4 Temmuz 2014
Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Nathan’s_Hot_Dog_Eating_Contest

2) Yılın En Kötü Kokan Ayağı Yarışması:

Bu sene 39’uncusu yapılacak. Ayağı en kötü kokana şunlar verilecek;
– $2.500 ABD Doları
– New York’taki 3 gün 2 gece harcamaları 26-28.3.2014
– Broadway’de bir gösteriye bilet
– Ayak kokusu önleme ilaçları

Yarışma Tarihi: 25 Mart 2014
Yarışma Yeri: New York, ABD
Yarışma Adresi: 234 West 42nd Street, 10036, NY, USA
Telefon: +1.212.398.3133
Organizatör: www.odoreaters.com

3) Dünya Acı Yeme Yarışması:

Ödül: Toplamda $3.500 ABD Doları
(Birinciye $1.750, 2nciye $900, 3üncüye $500, 4üncüye $250, 5inciye $100)
Tarih: 8 Şubat 2014
Yer: Orlando Festival Park, 2911 East Robinson St, Orlando, FL 32803 ABD
Organizatörler: http://orlandochilicookoff.com/world-chili-eating-challenge/

2013’teki yarışmayı 6 dakikada 2 galon acıyı bitiren W. Chestnut birinci olarak bitirmiş. Bob Shoudt ikinci olurken Sonya Thomas üçüncülüğü almış. Bu yarışmadan bir kesit aşağıda:

4) Tepeden Yuvarlanan Bir Teker Peyniri Yakalama Yarışması:

Gloucestershire adlı peyniriyle ünlü bölgede her yıl yapılan bu özgün yarışma sırasında, 200m rakımlı bir tepeden yuvarlanan bir tekerlek peyniri, çamurun içinden kayarak kafayı gözü patlatmadan yakalayan kişi hem o yılki peyniri kazanıyor, hem de yörenin kahramanı oluyor. Peynir delileri ve orijinal sporlarla gözü kapalı ilgilenenler için adres: http://www.cheese-rolling.co.uk

Yarışma her yıl İngiltere Gloucester’deki Brockworth Cooper’s Hill tepesinde düzenleniyor. Katılım ücretsiz. Aşağıda bu sıradışı ödüllü yarışmadan bir kesit:

5) Darwin Ödülleri (Bunu sadece ölüler alabiliyor, siz sakın denemeyin)

İnsanı şaşırtacak kadar saçma şekilde ölenlere verilen bir ödül.

Örnek: Motosikleti kasksız kullananları cezalandıran kanunu protesto ederken motosikletten kasksız düşerek ölen protestocu. Örnek: Her atıştan sonra boş kalan hazneyi mutlaka kendi kendine mermiyle dolduran yarı-otomatik tabancayla rus ruleti oynayan genç. Örnek: Piyangodan kazandıkları $75.000 doları marijuana alemiyle evde kutlarken evi yakan iki biraderden hapse girecek kadar şanslı olmayanının ölüm şekli. Neyse bu ödül hakkında daha fazla yazmayalım, siz de sakın katılmaya kalkmayın.

Kaynak: http://www.darwinawards.com/

6) Dünya Elmalı Turta Yeme Şampiyonası:

En sonuncusu 13 Eylül 2013’te yapıldı, bu senekinin tam tarihi açıklanmadı, ama yine Eylül ayında Brunswick’te yapılacak. Her sene düzenlenen ve oldukça eğlenceli geçen bu yarışmada ödül tam $5.000 ABD Doları.
Yarışmanın Adresi: 40th Johnny Appleseed Festival, Mapleside Farms 294 Pearl Road, Brunswick, Ohio, ABD.
Organizatör: www.mapleside.com

7) Tekerlekli Yatak Yarışı:

1960’lardan beri yapılan ve bu sene 49uncusu düzenlenecek olan Knaresborough Yatak Yarışı, İngiltere Yorkshire’da 2,4 millik bir parkurda tekerlekli yataklarla yapılan bir müsabaka. Her sene yaklaşık 90 ekip katılıyor ve her ekip 6’sı yatağı iten 1’i yatağı süren toplamda 7 kişiden oluşuyor. Yatağın kornası olması şart. Motoru olması yasak. Daha fazla detay için Knaresborough Lions Club’e başvurabilir veya şu linki tıklayabilirsiniz: http://www.bedrace.co.uk/ Bu seneki ödüller daha açıklanmadı ama yarışın tarihi 14 Haziran 2014

8) Gitar Çalıyor Gibi Yapma Turnuvası:

Yarışmada size sıra geldiğinde 1 dakika boyunca çılgınca çalan müziğe elinizde sanki gitar varmış ve onu çalıyormuş gibi yaparak eşlik ediyor ve eğer jüriyi tavlarsanız nakit para ödülü kazanıyorsunuz.

Organizasyon: http://usairguitar.com/press

9) Dünya Isırgan Yeme Şampiyonası:

1980’den beri her yıl yapılan ve uluslararası katılıma açık bu yarışmada, katılımcılar kendilerine yaklaşık 60cm uzunluğunda çalılar halinde sunulan ve cazır cazır yakan ısırgan otlarını yemeye çalışıyor. Yanında bira kola su gibi içecekler içmek serbest. Kazananlara yemeleri için bir miktar daha ısırgan otu veriliyor.

Organizasyon: World Nettle Eating Championship, The Bottle Inn, Marshwood, Bridport, DT6 5QJ İngiltere, Tel: 01297 678484

Kaynak: BBC ve Wikipedia

10) Florida Hamam Böceği Yeme Yarışması:

www.nydailynews.com/news/national/bug-eater-choked-death-article-1.1208649 adresindeki habere göre geçen sene irice bir hamam böceğini yedikten sonra ölen bir yarışmacı yüzünden bu yarışma artık yapılamıyor. Üzgünüz.

11) Karısını Sırtında En Hızlı Taşıma Yarışması:

Finlandiyalılardan zaten hep bu tip fikirler çıkar. Yok telefonu en uzağa fırlatma yarışması; yok en uzun bıyık bırakma yarışması; şimdi de karısını sırtında taşıma yarışması. Yaklaşık 20 yıldır her sene yapılıyor ve bu seneki yarışma 4-5 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak. Katılım parayla ama sonunda eğer kazanırsanız güzelce bir nakit para ödülü alacaksınız. Bu engelli koşu sırasında 253,5 metre uzağa taşıyacağınız karınız 49 kilodan ve 17 yaşından küçük olamıyor. Karınız hafifse üstüne birkaç tane de kum çuvalı koyuyorlar. Organizasyon: www.wifecarrying.fi

Sonuçta bu acayip fikirli ama para ödüllü yarışmaların hepsini bir tek sayfaya sığdıramayabiliriz. Başka bir yazımızda size nakit para kazandıracak uluslararası yarışmalar konusunu irdelemeye devam edelim. Bu arada siz de beklerken “alışveriş yaptıkça para kazanmak” konusundaki www.avantajix.com adresimizi irdeleyebilirsiniz.

Keyif ve tebessüm dolu günler dileriz.

Önceki İçerikÇamaşır Makinasında Tavuk Yemeği Nasıl Pişirilir?
Sonraki İçerik70 Sosis Yiyene 20.000 Dolar