Ana Sayfa Alışveriş İnternette Satılan En Acayip Şeyler

İnternette Satılan En Acayip Şeyler

116

İnternet üzerinden satılan ve kimisi birer zihinsel tasarım harikası, kimisi de insan yaratıcılığının ete kemiğe bürünmüş hali olan bazı sınır tanımaz ürünleri aşağıda listeledik. Bazısı geçmişte satılmış, bazısı ise hala satışta olan bu ürünler, zaman zaman “yok daha neler” dedirtirken, bazen güldürüyor, bazen de düşündürüyor:

SCARLETT JOHANSSON’UN BURNUNU SİLDİĞİ MENDİL:

Scarlett Johansson’un burnunu sildiği mendil internette 5.300 Dolara satıldı.

Ünlü oyuncu 2008 yılının Aralık ayında katıldığı bir Jay Leno programında konu konuyu açarken burnunu sildiği mendilin bile alıcısı olabileceğini şakayla karışık iddia etti. Söyleşiyi izleyen birkaç hafta içinde Scarlett hayranları eBay üzerinden yapılan açık arttırma ile bu ‘değerli’ mendile sahip olabilme şansını elde ettiler.

KAPTAN KÖRK’ÜN BÖBREK TAŞI:

Uzay Yolu adlı dizide Kaptan Kirk olarak tanıdığımız aktör William Shatner’ın ameliyatla alınan böbrek taşı internet üzerinden yapılan bir açık arttırma ile 25.000 ABD dolarına satıldı.

Böbrek taşından elde edilen gelirin tamamı Habitat for Humanity International (kısaca “Habitat”) adlı hayır kurumuna bağışlandı.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com

UFONUN DÜŞTÜĞÜ TOPRAK:

ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell Askeri Üssü’nün yakınlarına 8 Temmuz 1947’de bir UFO düştüğü ve içerisinden canlı uzaylılar çıktığı dedikodusu, önce ordu tarafından yalanlandı.

Fakat üssün halkla ilişkiler subayı olan Teğmen Walter Haut, 2008 yılında, ölümünden hemen önce, üssün yakınlarına düşen UFO’nun içinden uzaylı cesetleri çıktığını, bunların ABD ordusu tarafından gizlendiğini ve ordunun birçok teknolojiyi bu “kazada” ele geçen dünyadışı uzay aracından aldığını iddia etti. (Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Roswell_UFO_vakas%C4%B1)

Tabii ki bir girişimci buradaki fırsatı görmüştü ve hemen “UFO’nun düştüğü toprak” adlı bir ürün piyasaya sürüldü ve paketi $12.95 fiyatla internette peynir ekmek gibi satmaya başladı. (Şu an bile hala satışta: http://www.amazon.com/Images-SI-Inc-RS-01-Roswell/dp/B000U5R4CM)

PAPA’NIN ŞAPKASI ŞEKLİNDEKİ DORİTOS:

Papa İkinci Jean Paul’ün şapkası şeklindeki bir Doritos cipsi, eBay üzerinden 1.200 dolara satıldı.

Boston Massachusetts’te Chadwick ailesi tarafından bulunan ve Papa’nın şapkası şeklinde olan cips, önce bir süre aile tarafından özenle saklandıktan sonra, bunu dünyayla paylaşmamanın adil olmayacağı düşüncesi üzerine internet üzerinden satışa çıkarıldı.

Cipsi alan kişi bu zaferin şerefine www.popehatchip.com adlı bir internet sitesi kurdu.

İLİNOİS EYALETİ ŞEKLİNDEKİ BİR CİPS:

ABD’deki İlinois Eyaleti’nin haritasına benzeyen ve 10 cent’lik bir madeni paradan boy olarak 3 en olarak 2 kat büyük olan bir mısır cipsi 1.300 dolara alıcı buldu.

Satıcısı bu cipsin bir örneği daha çıkarsa cipsini istendiğinde geri almayı kabul ederken, alıcı tabii ki eyaletinin diğer eyaletlerden farklı ve tanrının bir lütfu olarak cips üzerinde belirmesinden sonsuz şaşkınlık ve gurur duyan bir İlinoisliydi.

TAHT ŞEKLİNDE KLOZET:

Amazon.com’da satılan bu klozet, rahatına düşkün olmanın ötesinde, insanın kendi kendisinin efendisi olduğunu hissettiği o malum alanın hakkını vermek isteyenler için özel olarak tasarlanmış. Tamamen el yapımı olan klozet, üstüne oturunca “Le Bon Roi Dagobert” (Yaşasın Kral Dagobert) şarkısının enstrümantal verisyonu çalmaya başlıyor.

Kaynak: www.amazon.com/gp/product/B003C63GFA

DOĞACAK ÇOCUĞUN ADI SATILIK:

ABD’de hamile bir kadın doğacak çocuğunun ismini sattı. İsmi eBay üzerinden 15.500 dolara bir kumarhane satınaldı.

Burada reklam olmaması için kumarhanenin ismini yazmayacağız ama şu an çocuğun ismi “Falan Filan Kumarhanesi” ve kontrata göre çocuk ilkokul yaşına gelinceye kadar bu ismi taşıyacak.

 

BRİTNEY SPEARS’IN SAÇLARI:

Britney Spears’ın saçları kaç paraya satılabilir ki? İnternet sayesinde bunu da öğrenmiş olduk çünkü genç şarkıcı hızla zirveye çıktığı ve ardından da aynı hızla krize girip saçlarını sıfıra kestimeye karar verdiği 2007 şubatında bir kuaföre gidip kafasını kazıtmıştı. Kuaför Britney’den para almadı ama saçlarını bir torbaya doldurup eBay’de 1.000.000 dolara satışa çıkardı. 61 teklif gelen açık arttırma Britney Spears’ın şikayeti üzerine durduruldu. (Kaynak: http://web.archive.org/web/20070221003830/http://hollywood.outsidethebeltway.com/2007/02/britney-spears-shaved-hair-on-sale-on-ebay/)

SATILIK DİL: ALMANCA

Alman Dil Kurumu, Almanca’nın İngilizce karşısında değer kaybediyor olması ve dil yozlaşmasına dikkat çekmek üzere Almanca dilini eBay’de satılığa çıkardı. Alan olmadı.

(Kaynak: http://web.archive.org/web/20080625043800/http://www.wdr.de/themen/kultur/1/versteigerung_deutsche_sprache/index.jhtml)

SATILIK ÜLKE: YENİ ZELLANDA

Bir Avusturalya vatandaşı Yeni Zellanda’yı eBay’de satışa çıkardı. 2006 yılı Mayıs’ında gerçekleşen bu açık arttırmada fiyat 3000 dolara kadar çıkmışken eBay satış politikalarının ihlali nedeniyle bu satışı durdurdu ve biz de eBay’de ülkelerin alınıp satılamayacağını öğrenmiş olduk. (Kaynak: www.ebay.com/gds/TOP-5-STRANGEST-THINGS-EVER-SOLD-ON-EBAY-/10000000011731589/g.html)

DAVİD BECKHAM’IN PENALTI KAÇIRDIĞI TOP:

22 Temmuz 2004’te David Beckham’ın penaltı kaçırdığı top 28.000 € fiyata alıcı buldu.

İngilizlerin efsane golcüsü ve karizma kralı Beckham, sahada ve saha dışında uçanı kaçanı kaçırmamasıyla ünlü olup, futbol oynadığı yıllarda dünyanın en pahalı futbolcusu sıralamalarında daima bir numaradaydı.

(Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Unusual_eBay_listings)

SATILIK SAÇ:

www.dailymail.co.uk/femail/article-2135505/Ive-got-freedom-Real-life-Rapunzel-sold-hair-3-000-buy-family-house-living-dream-life.html adresinde verilen bilgiden anladığımıza göre yanda görülen Natasha Moraes de Andrade isimli 12 yaşındaki han’fendi yaklaşık 160 cm olduğunu belirtilen saçlarını kendisine bir ev satınalma niyetiyle internette satışa çıkarmış. Saçların satılıp satılmadığını öğrenemedik ama isteyenler Daily Mail gazetesiyle irtibat kurup öğrenebilir.

SAHTE LADES KEMİKLERİ:

Amerikalı bir girişimci ve iflah olmaz tavuksever olan Ken Ahroni lades tutuşmak için tavuk katline bir dur demek amacıyla bu işe girmiş ve sahte (tahtadan) lades kemikleri üretmeye başlamış. http://www.luckybreakwishbone.com/ourproducts_carded.php adresinde ürünlerinin internet üzerinden de satışını yapan Ahroni şu ana kadar bir milyon adedin üzerinde satış yapmış, hatta yapmaya devam ediyor ve oldukça mutlu görünüyor.

EVCİL TAŞ:

Eğer evcil hayvan beslemek sizde sorun yaratıyorsa, yok efendim kokarlar, sağa sola işerler, sürekli acıkırlar, ille de oyun isterler gibi nedenlerle bir evcil hayvan beslemiyorsanız, evde bir EVCİL TAŞ besleyin. Evcil Taş konseptinin ne olduğunu eğer hala bilmiyorsanız, http://content.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1947621_1947626_1947687,00.html adresinde bu taşların Gary Dahl adlı bir kişi tarafından icat edildiği, ve satın alanlara kullanma kılavuzu ile birlikte gönderildiği anlatılıyor. İnternetten 3,95 Dolar fiyatla satılan bu taşlar Gary Dahl’a 6 ayda ilk milyon dolarını kazandırmış.

***

Yazının sonuna geldik ama bıraksanız bir bu kadar daha yazarız… Efendim? …Daha mı istiyorsunuz? …Peki o halde bir sonraki yazımızı bekleyin; bu konuya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.

Önceki İçerikGökten para yağar mı? -Yağar.
Sonraki İçerikAnnenize Ne Kadar Saç Baş Yoldurdunuz?