Ana Sayfa Alışveriş Keçiyi Düz Duvara Tırmandıran Fikir

Keçiyi Düz Duvara Tırmandıran Fikir

244

Sevgili Dostlar,

Tuz o kadar değerli ki eskiden para olarak kullanılmış. “Tuzlu” kelimesinin “pahalı” ile eş anlamlı olması bundan. Marco Polo’ya göre Çin’de tuzdan paralar kullanılırdı ve 80 adet tuzdan para 1 “saggio” altına eşitti (KAYNAK).

Keçiler ise “para” nedir bilmez, fakat “tuz” onlar için de çok değerli. BBC’nin 120.000.000 kez izlenmiş ŞURADAKİ videosunda “tuz” için bir keçinin düz duvara nasıl tırmandığı görülüyor, izleyenlerin yüreği ağzına geliyor. (Videonun sağ alt köşesindeki çark simgesine basarak alt yazıları Türkçe izleyebilirsiniz.)

Bu arada eskiden sadece “tuz” değil, “karabiber” de “para” yerine kullanılmış (KAYNAK). Yani Lidyalılar bildiğimiz parayı bulmasa, belki de şu an cebimizde cüzdan yerine tuzluk ve biberlikle dolaşıyor olurmuşuz.

Öte yandan olaya bir de şöyle bakalım: Bugün Avantajix’te sadece bir tıkınızın para ettiği düşünülürse, yukarıdaki bu bilgiler hiç de o kadar şaşırtıcı değil.

Bir Tıkınıza Para Kazandıran Fikirler:

Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Avantajix’ten Yeni Yıl Hediyesi Drone Kazanalım:
Avantajix, bir şanslı katılımcıya yeni yıl hediyesi olarak Mjx: Toys & Games Led Işıklı Gece Görüşlü X708 Drone kazandırıyor. Çekilişe katılmak için; @avantajix hesabını takip edin, içerik postunu beğenin ve arkadaşlarınızı etiketleyin. Son katılım tarihi: 04.01.2021. Detaylar için: www.instagram.com/p/CIyJ8M4sX3b

2) Bu Çekiliş Barbie Evi Ve Oyuncağı Kazandıracak:
Taç, 1 kişiye Barbie Rüya Evi ve 4 kişiye Barbie Karlar Prensesi oyuncağı kazandıracak. Çekilişe katılmak için; @tacstyle hesabını takip edin, yoruma #BarbieYeniYılDileğim hashtagi ile birlikte yeni yıl dileğinizi yazarak 2 arkadaşınızı etiketleyin. Son katılım tarihi: 23.12.2020. Daha fazla detay için: www.instagram.com/p/CI2lJGLh2EV/

3) Boyner’den Clinique Moisture Surge Kazanabiliriz:
Boyner, Clinique Moisture Surge ürününü hediye edecek. Kazanmak için; @boyner ve @cliniqueturkiye hesaplarını takip ederek yarışma içeriğini beğenin ve 3 arkadaşınızı etiketleyin. Detaylar için: instagram.com/boyner

4) Migros Alışverişiniz Size iPhone 11 Kazandırsın:
Migros Sanal Market’ten Money Kart’ınızla 75TL ve katları tutarında L’Oréal Paris, Maybelline New York, Parmex, Garnier veya İpek marka ürünlerden alın ve çekilişe katılın. Ödüller: 1 kişiye Apple iPhone 11 64 GB cep telefonu, 1 kişiye Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro akıllı robot süpürge, 1 kişiye Dyson V8 Absolute 21.6 V dikey şarjlı süpürge, 1 kişiye Dyson Supersonic fuşya saç kurutma makinesi, 3 kişiye Apple AirPods. Son katılım tarihi: 23.12.2020.

Sevgiyle ve Sağlıkla Kalın.

Önceki İçerikSchrödinger’in Kedisinin Cüzdanımızla Ne Alakası Olabilir?
Sonraki İçerikVantilatörden Gitar Nasıl Yapılır?