Ana Sayfa Alışveriş Kitap Okumak İçin Mekan Arayanlara Öneriler

Kitap Okumak İçin Mekan Arayanlara Öneriler

285

Kitap okumayı seven biri için iki şey önemli. Birincisi zevkle okuyabileceği bir kitap, ikincisi de okuma iştahını kabartacak bir mekan.

MEKAN OKUTUYOR

“Okumanın yaşı yok ama bu da yeni çıktı. Kitap okumanın da mekanı mı olurmuş?” demeyin. Gürültünün fazla olduğu, dikkat dağıtıcı yerlerde kitap okumak, çoğu zaman işkence gibidir. Hele bir de toplu taşıma araçlarındaysanız ya da kalabalık bir kafedeyseniz durum daha da can sıkıcı olur. Okuduğunuzdan bir şey anlayamazsınız. Motive olamazsınız. Dikkatinizi dağıtacak birçok şey ile boğuşmak durumunda kalırsınız.

Bir düşünün. Etrafınızda gürültülü bir şekilde konuşan, cep telefonu ile güreşen, yüksek sesle müzik dinleyen birçok insan var. Tahammül eşiğiniz düşükse kaliteli bir okuma sizin için hayal olacaktır. Bu yüzden aslında sadece gözümüzle değil gönlümüzle de ilişki kurduğumuz bir kitabı okuma eylemimizi zevkli bir şekilde gerçekleştirmek için sessiz, sakin ve doğa ile iç içe olan mekanları seçmemizde fayda var.

PEKİ NEREDE OKUYALIM

Telaşa gerek yok. Yeşile ve doğaya hasret İstanbullular için zevkle kitap okunabilecek, kafa dinlenebilecek güzel yerler hala var. Bu yazımızda kitap tutkunları için İstanbul’da sakin bir şekilde kitap okunabilecek birkaç mekan önerisi sunmak istedik ve aşağıda kendi naçizane sübjektif fikirlerimizi listeledik:

Adalar: Araba gürültüsü yok, ses yok, doğa ile iç içe, ağaçlık, sakin

Emirgan Korusu: İstanbul’da, yeşillikler içinde, seçtiğiniz bir bankta, kitabınızı okurken ara ara mükemmel manzarayı seyrederek hayallere dalabileceğiniz sayılı mekânlardan biri.

Kanlıca: Yoğurdu ve yalıları ile ünlü olan Kanlıca ayrıca Mihrabad Korusu ile meşhur. Anadolu Yakasının en yeşillik yerlerinden biri.

Çengelköy: Sebze ve meyveleri ile ünlü Çengelköy, yeşillikler içinde, boğaz manzarasına sahip şirin bir semt.

Üsküdar sahili: Kız Kulesi manzaralı kitap okumak isteyenler için alternatif.

Yıldız Parkı: İstanbul’un nadide yeşil alanlarından olan nezih bir park alanı.

Gülhane Parkı: İstanbul’un en eski parklarından biri. İçinde Topkapı Sarayı’nın gül bahçeleri varmış. Kitap tutkunların vazgeçilmez mekânlarından biri.

Cihangir: Kendi tarzında kültürel bir dokuya sahip semt. Boğaz manzarası çoğu kişiyi cezbediyor.

Pierre Loti: Eyüp’te Haliç’e bakan çay bahçesinde panoramik bir bakış açısı eşliğinde kitap okumayı düşünenler için ideal.

İstinye Sahili: Hele bir de çay tavşan kanıysa ve güneş parlarken hafiften bir rüzgar esiyorsa değil kitap okumak insan şiir bile yazabilir.

PEKİ YA KİTABI NEREDEN ALSAK DAHA KEYİFLİ?

“Kitap okumak için sunduğunuz öneriler çok güzel ancak zevkle okuyabileceğim kitapları dükkan dükkan dolaşmadan nereden temin edebilirim?” diyorsanız da çok uzağa gitmeye gerek yok, D&R sizin için doğru adres olabilir.

D&R’de yüzbinlerce kitap uygun fiyatlar ile sizleri bekliyor. Zevkinize uygun kitaplara kolay yoldan ulaşmak için yapmanız gereken çok basit. Avantajix’ten tıklayarak D&R online mağazasına gidin ve alışveriş yapın. Harcadığınız paranın belli bir miktarını Avantajix size iade edecek, alışverişiniz daha da ucuza gelecek.

(Hem bir de not: Avantajix verdiği bu nakit para iadesine ek olarak, arada bir D&R indirim kuponları, kupon kodları, kampanya şifreleri ve fırsat kodları da yayınlıyor; sonuçta kitap okumak daha da avantajlı hale geliyor.)

Avantajix’in adresi: www.avantajix.com

Önceki İçerikİndirim Tenisi Oynuyoruz
Sonraki İçerikAlışveriş Komedileri