Ana Sayfa Alışveriş Neden Devlet Herkese İkinci Bir İsim ve Soyadı Daha Vermeli?

Neden Devlet Herkese İkinci Bir İsim ve Soyadı Daha Vermeli?

170

Sevgili Dostlar,

David Guetta elektronik müziğin altın çocuğu, son yılların en iyi DJ’i ve bugün de kendisinin doğum günü. Madonna, Sia, Justin Bieber, Rihanna ile parçalar yapıyor, albümleri yok satıyor, tüm ödülleri topluyor, Youtube’daki 20 milyon aboneli kanalına her yüklediği hit milyonlarca kez izleniyor (Kaynak 1, 2, 3, 4). Ama bu bir sorun. Çünkü her başarısının ardından, beklenti daha da artıyor ve bu durum ister istemez onda büyük bir stres yaratıyor.

Neyse ki zeki DJ bu sorunu çözmek için kısa süre önce şahane bir fikir buldu: Kendisine “Jack Back” diye başka bir isim taktı. Şu aralar bu isimle geceleri ortadan kaybolup bir yerlerde sahne alıyor, bambaşka, mütevazı ve keyifli programlar yapıyor. “Eski kendisi” kadar tanınmıyor ama bu “kendisi olmayan kendisinden” hiç kimsenin beklentisi olmadığı için istediği müziği sponsor kaygısı olmadan yapıyor ve hayatını kısaltan stresi yeniyor (Kaynak).

İşte bu noktada herkesin (hatta devletlerin bile) düşünmesi gereken bir soru soruyoruz: Acaba ikinci bir isim almak insanların hayatını mı uzatıyor?

Starbucks’taki kasiyer adımızı bardağa yanlış yazdığında; tuttuğumuz takım fark yediğinde; daha az etnik bir isim gerektiğinde; veya ismimize yüklenen anlam baskı yarattığında, diğer adımızı kullansak daha uzun yaşamaz mıyız?

Not: Hayatı uzatan bir başka fikirse Avantajix. Keyif veriyor, alışveriş stresini azaltıyor ve zekice bir tık sayesinde kendimizle gurur duymamızı sağlıyor.

Günün İlham Veren Fikirleri:

Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Hem Dudaklarımızı Koruyoruz Hem de Huawei P30 Kazanıyoruz:
Watsons’tan Blistex alın ve paketten çıkan şifreyi Blistexkazandiriyor.com (ücretsiz) internet sitesine girin. Her ürün içinden çıkan şifre 1 çekiliş hakkı kazandırıyor. Ödüller: 1 kişiye 7.999 TL değerinde Huawei P30 Telefon, 5 kişiye 1.699 TL değerinde Samsung GalaxyTab, 10 kişiye 230 TL değerinde JBL Go2, Bluetooth Hoparlör. Son başvuru tarihi: 30 Mart 2020.

2) Yedigöller Turu Bedavaya Gelsin:
Tatilsepeti’nden Yedigöller Turu kazanmak isterseniz, içinizdeki seyahat tutkusunu 3 emojiyle anlatın, 3 arkadaşını etiketleyin ve çift kişilik Yedigöller Turu kazanma şansı yakalayan 4 çiftten biri siz olun. Son başvuru tarihi: 12 Kasım 2019. Daha fazla detay için: www.instagram.com/tatilsepeticom/

3) Joker 10.000 TL Hediye Çeki Dağıtıyor:
Joker, ihtiyacınız olan ne varsa hemen alabilin diye toplamda 10.000 TL değerinde hediye çeki veriyor. 1 kişi 2.000 TL, 2 kişi 1.000 TL, 3 kişi 750 TL, 6 kişi 500 TL ve 3 kişi 250 TL hediye çeki kazanacak. Kazananlar 12 Kasım’da açıklanacak. Detaylar için: www.instagram.com/p/B4g4cBkF-BA/

4) Yazdığınız Her Yazı Size 150 TL Kazandırsın:
Setur’un içerik platformu Seturday’de yazar olun; seyahatlerinizi yazın, tatil anılarınızı paylaşın, Seturday editörleri tarafından onaylanan her yazınız size 150 TL kazandırsın. Yazar olma ve içerik yayını koşulları ile ilgili detaylı bilgi Seturday.com’da. Kaynak: www.instagram.com/p/B3gl8-AHWxE/

Sevgiyle kalın.

Önceki İçerikNeden Şu An New York’ta Yaşıyor Olabilirdiniz?
Sonraki İçerikÖyle Bir İddiaya Girin ki Kazanmanız Garanti Olsun