Ana Sayfa Alışveriş Okul Zili Çalıyor! Okul Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okul Zili Çalıyor! Okul Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

169

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Özellikle de ilkokula giden çocuklar büyük bir heyecan içerisinde. Yeni alınacak defterler, kitaplar, renkli kalemler ve boyalar, birbirinden ilgi çekici postitler ve not defterleri, daha neler neler… Aslında yazılacak çok şey var ama biz bugün sizlere okul alışverişlerinin olmazsa olmazlarını ve alırken nelere dikkat etmeliyiz bunları yazdık…
Not: Okul alışverişi yaparken çocuklar arasında da bir trend olduğunu unutmayın. Çocuğunuzun da beğendiği, hemen sıkılmayacağı çanta, ayakkabı, kalemlik gibi parçaları birlikte seçmeye özen gösterin.

Okul alışverişinin bel kemiği: Okul Çantası!

canta

Çocuğunuza okul çantası alırken mutlaka onun da fikrini alın. Sevdiği model ya da renk seçildiği zaman hem çok mutlu olacak, okula motivasyonu artacak hem de gelecek sene tekrar yeni bir çanta almak zorunda kalmayacaksınız.
Çocuğunuz sevdiği bir çanta seçti diyelim. İşte bundan sonra size görev düşüyor.

•İdeal bir okul çantasında destekli ve birbirine eşit iki omuz askısı olmalıdır. Böylece çantanın ağırlığı vücuda eşit olarak dağılır. Tek askılı çantalardan kaçınılmalıdır.

•Çantanın arka kısmı, omuz askıları ve bel kemerinin yumuşak desteği bulunmalıdır.

•Çantanın büyüklüğü çocuğa uygun olmalıdır, genişliği iki omuz arası kadar olmalı, boyu bel hizasını geçmemelidir.

Olmazsa olmaz diyebiliriz bunun için: Ayakkabı!

ayakkabi

Okul çağı çocuklarındaki çocuklar hala gelişim döneminde oldukları için seçilecek ayakkabılar rahat, yumuşak ve esnek olmalıdır. Esnek olmayan ayakkabılar ayak hareketlerini ve kas gücü gelişimini kısıtlar. Ayakkabı ayağı sıkmamalı, çocuğun ayağına uygun olmalıdır. İki ayak arasında boyut farkı varsa büyük olan ayağa göre seçim yapılmalıdır. Terletmemeli, sıcak havalarda havayı geçirmeli ve soğuktan da korumalıdır. Tabanı kaygan olmamalı, şoku emebilmeli ve ayak kavsini destekleyebilmelidir. Topuklu veya burnu dar modeller tercih edilmemeli, ayakkabının ön kısmı geniş ve yuvarlak olmalıdır. Arka kısmı ise topuğu sağlam şekilde tespit edebilmelidir.

İşte okul alışverişinin en eğlenceli kısımlarından biri: Kırtasiye!

kirtasiye

Çocuğunuzun öğrenirken aslında en çok haşır neşir olacağı malzemeler bunlar. Defter, kitap, kalem, silgi, boyalar…
Defter alırken bizim size önerimiz spiralli ve sert kapaklı olanlar. Biraz daha pahalı olsalar da en kullanışlı olanlar bu modeller.
Kalemliğin içinde mutlaka fosforlu ve renkli birkaç kalem olmasına özen gösterin. Renkli kalemler çocukların ders çalışmasında teşvik edici bir rol oynamaktadır.

En önemlisi de not defteri ve ajanda…

not

Not defteri belki de başarılı olmada en büyük etkenlerden biridir. Not tutmaya küçük yaşta başlayan çocuklar ilerde daha düzenli ve planlı oluyor. Verilen dersleri ,sınav tarihlerini hemen not defterine yazmak çocuk için önemli bir alışkanlık…

Yukarıda sıraladığımız her şeyi ve daha fazlasını Avantajix‘te bulabilir ve para iadesi kazanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Şimdiden tüm çocuklara başarılar diliyor ve güzel bir eğitim yılı olmasını temenni ediyoruz.

Önceki İçerikApartman Otomatikleri 10 Saniyeye Ayarlanıyor
Sonraki İçerikGökten Altın Nasıl Yağıyor? Nereye Yağıyor?