Ana Sayfa Moda Onları Hiç Böyle Görmediniz

Onları Hiç Böyle Görmediniz

94

Peter Winnett, Kanadalı bir moda ilüstratörü. Yani top modelleri ve giydikleri-giyecekleri elbiseleri fotoğraflamak yerine elle çiziyor. Teknolojinin, fotoğrafın, videonun, monitörlerin, flaşların, piksellerin ve dahi tüm medyanın bugün ulaştığı noktada hala çizimle uğraşan mı kaldı derseniz, evet, o kişi Peter. Neden bunu yapıyor derseniz Peter’in işi bu. Çiziyor, daha sonra da bu çizimlerini önce firmalarla, sonra da kendisine ait websitesinden fanlarıyla paylaşıyor. İlginç bir kişilik. Winnett.net adresinden Peter’in websitesine ulaşabilir siz de isterseniz bir Peter Fan :) olabilirsiniz.

İçgiyim moda çizimi mi, el kadar içgiyimin nesi çizilirmiş ki demeyin, bu bir sanat. “Karakalem veya renkli, kuru boya veya sulu, nasıl çizerseniz çizin siz daha birinci çizgiyi çizmeden modeller kıpırdanmaya başlıyor, sahnenin geri kalanını çoğunlukla ezberden çizmem gerekiyor. Bunun için önclikle iyi bir gözlem gücü ve fotoğrafik bir hafıza bu işin olmazsa olmazı”diye özetliyor yaptığı işi Peter Winnett. Yaptığı işin hiç te kolay olmadığı daha ilk bakışta anlaşılıyor.

Eskiler “bir resim binlerce kelimeden evladır” der; onun için lafı uzatmayalım; sizi Winnett’in çizmiş olduğu Victoria’s Secret melek ilüstrasyonları ile başbaşa bırakalım. Tüm çizimlerini de yayınlamayalım ki daha fazlasını isteyen Peter’in sitesine gidip koleksiyonun diğer parçalarını orijinal adresinden incelesin.

Victoria’s Secret’in 2012-2013 yeniyıl defilesini sabırsızlıkla beklediğimiz bu günlerde aynı heyecanı paylaştığımız diğer tüm modaseverlerin yeni yıllarını da bu vesileyle kutlar, sağlık, mutluluk ve meleklerle dolu bir yıl dileriz.

Önceki İçerik12.12.12’de %12 Kazandıran Fikirler
Sonraki İçerikBu Sene Noel Baba Yok, İş Başa Düştü