Ana Sayfa Para Para Para Sahibine 100 Milyon Dolar Kazandıran Kedi

Sahibine 100 Milyon Dolar Kazandıran Kedi

383

Yanda fotoğrafını gördüğünüz kedi, sahibine 100 milyon dolar kazandırdı.

Pek çoğumuzun şu yüz ifadesi nedeniyle eve bile sokmayacağı :) bu sevimli kedi, kendisine özel huysuz bakışları sayesinde bir anda ABD’de tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Grumpy Cat (Huysuz Kedi) adıyla tüm bir ülkenin ilgi odağı olmayı başaran kedi, ilk kez yaklaşık iki sene önce internette ortaya çıktı, ve birdenbire herkesin kendisinden bahsettiği bir fenomen haline geldi. Ardından gelsin reklamlar ve film teklifleri, diziler, kitaplar ve doğal olarak mutlu son: Kedi şu an 2 yılda sahibine yaklaşık 100 milyon dolar kazandırmış durumda.

Birbiri ardına çevirdiği dizi filmleri, reklam kampanyaları, best seller kitaplar, sinema filmleri ve diğer pek çok projeyle birlikte Grumpy Cat’ın Facebook’taki takipçi sayısı milyonu geçmiş; Youtube’daki bir videosu 16 milyon kez tıklanmış, hatta kedinin bugün ülkedeki en çok tanınan 100 ünlü şahsiyet arasına bile girmiş olduğu söyleniyor.

Kedinin sahibi Tahatha Bundesen kedisinin sosyal medyada ünlendiği ilk günlerde, telefonlar durmadığı için garson olarak çalıştığı işyerinden ayrılmak zorunda kalmış. Tahatha’nın ağabeyi ve iki sene önce internete kedinin bir fotoğrafını yükleyerek bütün bu masalsı hikayeyi başlatan Bryan ise mutlu, çünkü “Huysuz Kedi” isminin mucidi o. Belki de bu huysuz duruş ve bu isim sayesinde Grumpy’nin iki yılda kazandığı para, Hollywood ünlülerinin veya yıllık geliri yaklaşık 40 milyon dolar olarak gösterilen Cristiano Ronaldo gibi dünyaca ünlü futbolcuların gelirini çoktan geçmiş durumda.

Eskiden “Hanım, şu bizim çocuğu nasıl yapsak da futbolcu yapsak” diyen babalar, bugün acaba “Hanım şu çocuğu nasıl yapsak da kedi yapsak?” diye soruyor mudur acaba?

Kaynaklar:

1) Grumpy’nin resmi web sitesi: www.grumpycats.com

2) Hürriyet Gazetesi “100 milyon kazanan kedi” haberi: www.hurriyet.com.tr/dunya/27731793.asp

3) Vergi öncesi Grumpy’nin sahibinden açıklama: “Aslında pek o kadar da çok kazanmıyoruz” :) www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/grumpy-cat-doesnt-earn-100m-says-owner-9911658.html

Önceki İçerikHaftanın En Karlı Fikirleri
Sonraki İçerikÇocuğu büyüyünce futbolcu değil de kedi mi yapsak?