Ana Sayfa Alışveriş Sır O Şeyi O Hızda Kapatırsa: Az Korona Virüs İyi Midir?

Sır O Şeyi O Hızda Kapatırsa: Az Korona Virüs İyi Midir?

233

Sevgili Dostlar,

Rajveer Meena enteresan bir genç. Pi sayısının virgülden sonraki 70.000 rakamını tek tek ezberden sayıp (ki sayması 9 saat 7 dakika sürmüş) Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girince ona “Bu işi nasıl yapabildin” diye sormuşlar. O da gülümseyip “Çok kolay, siz de yapabilirsiniz” dedikten sonra susmuş.

Tabii ki sırrını kendisi açıklamamış ama hafıza konusunda çalışan uzmanlar bir şeyi unutmamamız için o şeyi 3 boyutlu bir hikayeye çevirmemiz gerektiğini söylüyorlar. Mesela bu Cumartesi günü 3üncü ayın 14üncü günü yani 3/14 olduğu için “Dünya Pi Günü” ve siz de Pi Sayısı’nın virgülden sonraki (ilk 70.000 olmasa da) ilk 10 rakamını ezberlemek istiyorsunuz. O halde mesela şöyle bir cümle yaratacaksınız:

Sır (3) O (1) Şeyi (4) O (1) Hızda (5) Kapatırsa: (9) Az (2) Korona (6) Virüs (5) İyi (3) midir (5) ?

Bu cümledeki kelimelerin harf sayıları size Pi Sayısı’nın rakamlarını verecek ve soyut olan 3,1415926535 dizilimindeki virgülden sonraki ilk 10 rakamı somutlaştırarak unutmamayı garanti edeceksiniz. Hatta daha ileri gidip bu 10’luk cümleleri çoğaltarak 70.000’e ulaşmayı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi de deneyebilirsiniz.

…Öte yandan “Avantajix’i unutmamayı nasıl başarırız” diye sorarsanız, onun da çaresi şuradaki Avantajix Hatırlatıcı. Bu eklentiyi Google Chrome tarayıcınıza yüklerseniz alışverişte Avantajix’i unutmak imkansız hale geliyor.

Günün İlham Veren Fikirleri:

Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Lego Alışverişiniz Size iPhone 11 Kazandırabilir:
Toyzzshop’a Avantajix’ten tıklayıp gidin ve 150TL ve katları tutarında LEGO Hidden Side ürünlerinden satın alıp, öncelikle para iadenizi kazanın. Ardından sipariş onay mailindeki şifreyi, internet üzerinden girerek 1 çekiliş hakkı kazanın. Ödüller: 1 adet iPhone11, 2 adet iPad Mini, 10 adet JBL Bluetooth Kulaklık, 10 adet Toyzzshop Hediye Çeki. Son katılım tarihi: 05.04.2020. Detaylar için: www.legokazandiriyor.com

2) Bilgilerinizi Güncelleyin Hediyeleri Kazanın:
Teknosa bilgilerini güncelleyenlere hediyeler kazandırıyor. Çekilişe katılmak için Teknosa’ya üye olun veya “Üye Girişi” butonundan girererek bilgilerinizi güncelleyip 1 çekiliş hakkı kazanın. Ödüller: 1 kişiye Philips Lumea Tüy Alma Cihazı, 5 kişiye Philips Sakal Kesme Makinesi, 20 kişiye Preo Drone, 20 kişi Preo Kablosuz Saatli Speaker. Son katılım tarihi: 31.03.2020.

3) En Komik Fotoğrafını Paylaşan OPPO A9 Telefon Kazanıyor:
MediaMarkt 48 MP Ultra Geniş Dört Kamerasıyla OPPO A9 2020 telefonunu hediye ediyor. Kazanmak için yarışma postunun altına en komik fotoğraf çekilme anınızı yorumlarda paylaşın ve arkadaşlarınızı etiketleyin. @oppomobiletr’yi takip etmeyi de unutmayın. Son katılım tarihi: 19.03.2020. Detaylar için: www.instagram.com/p/B9g6sk3pwRN/

4) Clinique Moisture Surge Kazandıran Çekiliş:
Boyner çekilişle Clinique Moisture Surge kremini hediye ediyor. Kazanma şansını yakalamak için @boyner ve @cliniqueturkiye hesaplarını takip edin, yarışma içeriğini beğenin ve arkadaşlarınızı etiketleyin. Son katılım tarihi belirtilmemiştir. Detaylar için: www.instagram.com/p/B9heOzHAn-R/

Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikKadınların Dünya’ya Bir Başka Armağanı: Çamaşır Tahtası Müziği
Sonraki İçerikKoronavirüs Neden Herkesi Kilit Açma Ustası Yapacak?