Ana Sayfa Püf Noktası Tembellere Kilo Verdirecek Egzersiz Önerileri

Tembellere Kilo Verdirecek Egzersiz Önerileri

165

Salonda oturduğunuz kanapeden kalkmadan mutfaktaki buzdolabının kapağını açmak için bir uzaktan kumanda olsaydı ne güzel olurdu diyorsanız size “tembel” demek fazlasıyla mümkün. Hayatta sizden rahatı keyiflisi yok ama şu göbek çevresinde şambrel gibi biriktikçe biriken kilolar da olmasa diyorsunuz. Diyor da hiç bir şey yapmıyor, bir icat ta bunun için yapılsa kilolar hophop tonton diye yokolsa diye bekliyorsanız; ta-ta-ta-taan… İşte beklediğiniz an geldi. Size aşağıda öyle kolay, öyle pratik egzersiz fikirleri vereceğiz ki deniz sezonuna sadece birkaç ay kalan şu günlerde aşağıdaki malumatfuruş bilgileri takip etseniz belki de bu yaz için kendinize bir kaç beden daha küçük bir mayo almanız gerekebilecek.

1) Dışarıda kar mı yağıyor. herşeyi bırakn ve çıkıp arabanızın üzerindeki karları temizleyin. Hem siz temizlemezseniz komşunun çocukları kartopu yapmak için o karları kendileri alırlarsa belki de canım arabanızı çizecekler. Kalkın ve kurtarın arabanızı mahallenin canavarlarından. 20 dakikada vereceğiniz 100 kalori de işin cabası.

2) Eve geri döndünüz, yemeği dışarıdan söylemek yerine kendiniz pişirseniz tadından yenmez. Hem 20 dakikada 100 kalori daha verirsiniz, hem de paranız cepte kalır. Devir tasarruf devri, para kolay kazanılmıyor.

3) Yemeği yaparken radyoyu açın. Müziği daha ritmik bir kanal bulur biraz da tv dizilerindeki dans eden aşçıbaşılar gibi 2-3 figür yaparsanız hem figür başına 2-3 kalori verir hem de yaptıklarınızı kameraya çekerseniz Youtube’a koyarsınız.

4) Yemekten sonra üşenmeyin, pazara gidin, çiçekleri sulayın, çocuklarla oynayın, evin tozunu alın, ütü yapın, köpeği dolaşmaya çıkarın, merdivenleri ikişer ikişer çıkın, dönüşte duş alın… Spor salonuna gitmeye ne gerek var, günlük rutin hayatınız sizin yaza formda girmenizi sağlayacak kalorisavar fikirlerle dolu.

5) Yemekten sonra kalbinizin iki kat daha hızlı çarpmasını sağlayacak bir film izleyin. Sizi kan-ter içinde bırakacak sıcaklıkta bir bitki çayı eşliğinde.

6) Uykunun fazlası da kötüdür azı da. 8 saat uyumayı hedefleyin. Uyanır uyanmaz ağzınıza koyacağınız ilk şey bir bardak soğuk su olsun. Sabah kahvaltısını da sakın atlamayın. Dr. Oz mutlaka her sabah bir yumurta yemek lazım diyor. Ekmeği abartmayın, lokmaları ağzınızda 10 kere çiğnemeden yutmayın.

7) Oturarak yaptığınız işleri ayakta yapmayı deneyin, mesela telefonda konuşurken oturmamak gibi.

8) Ayakta yaptığınız şeyleri oturarak yapın, mesela yemeğinizi ayakta değil oturarak yemek iyi fikirdir.

9) Sanılanın aksine makarna kilo yapmaz; abartılı miktarlarda yemediğiniz sürece tabii. Makarnayı çatalla değil uzak doğulular gibi çubukla yemek ise sıradışı bir fikir gibi gelse de da size ekstra zindelik kazandırır. Makarnanıza bolca yoğurt koyun; yoğurttaki kalsiyum metabolizmayı hızlandırıyor, kilolar kendi kendine yanıyor. Light yoğurt yiyenler her 100 gram yoğurtta 2 kalori tasarruf ediyor.

10) Pijamalarınızı çıkarıp gömleğinizi giydikten sonra gömleğinizi çıkarıp tekrar pijamanızı giyin. Bunu 5 dakika içinde 5 kere tekrarlayın ve 25 kalori yakın.

Bakın durduk yerde 10 tane fikir bulduk. Hadi üşenmeyin şimdi siz de Google’ı açın ve 10 fikir de siz bulun. Emin olun ki doğru anahtar kelimeleri yazdığınız sürece 10 değil 50-100 tane de bulabilirsiniz; amaaaa…. Google’da araştırma yaparken oturmayın, ayakta durun…

Önceki İçerikDikkat Kâr Uyarısı: Hava Karlı, Alışveriş Kârlı !!!
Sonraki İçerikHayata b(AŞK)a bir açıdan bakalım