Ana Sayfa Alışveriş Uzaya Fırlatılan Efsane Memeli Laika

Uzaya Fırlatılan Efsane Memeli Laika

82

Sevgili Dostlar,

60 yıl önce bugün Sovyetler Birliği, Baykonur Uzay Üssü’nden Sputnik-2’yi fırlattı. Bu uyduda, uzaya giden ilk memeli olan Laika bulunuyordu. Ne var ki o dönemde uzaya gidilebiliyor, lakin dönülemiyordu. Bir sokak köpeği olan Laika da istisnayı bozmadı ve canlı olarak geri döndürülemedi. Ama onun sayesinde 3 sene sonra Yuri Gagarin uzaya gidip dönebilen ilk insan olmuştu. Laika ise hiç unutulmadı, hatta ölümünün ardından bir “efsane” oldu. Anısına pullar basıldı, filmler çevrildi, şarkılar yazıldı, heykelleri dikildi. (Daha fazla bilgi için: National Geographic)

Efsane demişken; bu haftanın “efsane” fikirleri ise aşağıda sıralanıyor.

Günün İlham Veren Fikirleri:

boyner
atasay
hepsi-moda
modacruz
altinyildiz
teknosa
grupfoni
tchibo
maxioutlet
pera-bulvari
hotels
d&r

Garajınızda Mercedes’e Yer Açın:

Modanisa.com’a gidin ve alışveriş yapın. Her 50TL alışveriş size kampanya boyunca 1 çekiliş hakkı kazandıracak. Çekiliş sonucunda 1 kişi 2016 model bir Mercedes A180 sahibi olacak. Çekilişte kazanamayanlar ise üzülmeyecek, çünkü Avantajix’ten tıklayarak gittilerse para iadesi alarak alışverişi ucuza getirmiş olacaklar.

Bir Yıllık Bebek Bezi Hediye:

Paro’da katılması çok kolay bir kampanya başladı. Kısa süreli olduğu için vakit kaybetmeden hızlıca şöyle açıklayalım: Çekilişe katılın, Paro’dan 1 yıllık bebek bezi kazanma şansı yakalayacak 2 kişiden biri siz olun. Son katılım tarihi: 20.11.2016.

MediaMarkt’tan “Çak Bi 5’lik”

MediaMarkt’ın özel hazırladığı Cakbi5lik.com internet sitesine girip en iyi 5.000 liralık ürün sepetini oluşturanlar (ücretsiz) çekiliş hakkı kazanacak. Ödüller: 1 kişiye oluşturduğu sepetteki 5.000 TL değerindeki ürünler; 100 kişiye Proda 6200 mAh Taşınabilir Güç Ünitesi Powerbank hediye edilecek. Son katılım tarihi: 25.11.2016

Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikAlışverişi Bir Virtüöz Gibi Yorumlayın
Sonraki İçerikBu Bir Rakam mı? Yoksa Çılgınlık mı?