Ana Sayfa Kampanyalar Alışveriş Yaptıkça Para Kazanın

Alışveriş Yaptıkça Para Kazanın

72

Bugün turk-internet.com sitesinde yayınlanan yazı aynen aşağıdaki gibi. Virgülüne bile dokunmadan yayınlıyoruz:

Alışveriş Yaptıkça Para Kazanın: Avantajix.com

Bu site bir tıkınıza para ödüyor, alışverişler bambaşka bir şekilde ucuza geliyor. İnternet’in hızla büyümesi ortaya yepyeni fikir ve konseptler çıkarırken, değişik bir indirim şekli olan “para iadesi” (“cash back”) modelini Türkiye’ye getiren Avantajix gönüllerde en üst sıraları hedeflemiş gözüküyor.

Alışveriş yapana para ödeyen internet sitesi

Avantajix.com adresinde yüzlerce saygın mağaza alt alta listeleniyor. Avantajix’ten tıklayıp sevdiğiniz bir mağazaya gidin ve alışveriş yapın. Avantajix o mağazadan para almaya hak kazanıyor; sonra da bu parayı o alışverişi yapan kullanıcısına ödüyor. Yani doğrudan gidince alınamayacak bir indirim yaratıyor.

Rüya gibi ama gerçek

Sitenin kurucu ortaklarından Tunç Buyurgan’a göre Avantajix Türkiye’nin en sevilen sitelerinden biri olmaya başladı bile. Çünkü alışveriş yapınca üste para almak rüya gibi bir fikir.

Verdikleri para iadesinin aslında mağazanın bayi komisyonundan başka bir şey olmadığını söyleyen Buyurgan’a göre kurmuş oldukları Avantajix.com benzersiz bir iş yapıyor. Nakit para dağıtıyor.

Site üzerinde çeşitli mağazalar çeşitli yüzdeler öneriyorlar. Hatta aslında onlar hiçbir şey önermiyorlar. Çünkü işin gerçeği Avantajix satış yaparsa Avantajix’e bayi komisyonu ödüyorlar. Avantajix te çok şaşırtıcı bir şey yapıyor: Bu bayi komisyonunu alıp o alışverişi yapan kişiye ödüyor. Bunun adı “para iadesi (İngilizcesi : “cash back”) çünkü paranızın bir bölümü size iade ediliyor. Alın size “havadan para”.

İndirim’in ismi indirim olmayan şekli: “Para iadesi”

“İnternetin tüm avantajlarını bir çatı altında topluyoruz: Şu anda içlerinde Türkiye’nin en büyük sitelerinin de bulunduğu 300 saygın ortakla işin daha çok çok başlarındayız. Yakında bu sayı binlere ulaşacak; artık insanlar alışveriş yapmadan önce bir sitenin Avantajix’te olup olmadığına bakmaya başladılar. Kısa bir süre içinde internetten alışveriş yaptığınız tüm siteler Avantajix’te olacak” diyor sitenin diğer kurucu ortağı Güçlü Kayral.

“Avantajix sayesinde aslında tüketicinin aklında bile olmayan bir para yoktan varedilmiş oluyor. Çünkü zaten o alışverişi yapacaktınız; bir-iki tık fazla yaparak ilave bir para kazandınız.”

Avantajix bu hizmetini sadece üyelerine veriyor. Siteye üyelik bedava. Eğer alışveriş olursa, kazanacağınız para iadelerinin ilk 10 Lirası senelik hizmet bedeli olarak kesiliyor. Alışveriş olmazsa zaten hizmet bedeli de olmuyor, yani kimse sizden kesinlikle para istemiyor. Avantajix her ayın 25’inde, kumbaranızda 25TL ve üzeri para biriktiyse size otomatik olarak ödeme yapıyor. Ödemeler net, şartsız, ve nakit. Ayrıca sitede “şunu yap 10TL daha kazan, bunu yap 5TL daha kazan” gibi öneriler de kumbaranızda paranızın daha hızlı birikmesini sağlıyor. Güçlü Kayral Avantajix’in müşterilerine hiçbir şey satmadığını, kredi kartı sormadığını, hiçbir zaman para istemediğini anlatıyor. Avantajix’in tek işi size havadan para ödemek.

Havadan Gelen Para

Avantajix’i tanıdıkça sistemin ne kadar enteresan olduğunu da fark ediyoruz.

İsterseniz bu parayı kendiniz almayıp bir hayır kurumuna bağışlayabiliyorsunuz. Bu ilginç, çünkü “kim uğraşacak şimdi bir kaç lira için bir tık fazla yapmakla” diye bir bahaneniz de kalmıyor; çünkü sizin o birkaç liraya ihtiyacınız olmasa da başkalarının mutlaka var; alın para iadesini ve bağışlayın. Bir tıkla kazandığınız bu parayı siz kullanmazsanız okulunuza, takımınıza, çevrecilere, hayır kurumlarına veya ihtiyacı olanlara verin; Avantajix buna “elini cebine atmadan bağış yapmak” adını veriyor.

Ayrıca bu haber, sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz bir haber değeri de taşıyor. Çünkü “Avantajix’i kullanmayan muhtemelen para kaybediyor”.

Kaynak: www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=48957

Önceki İçerikAman usta oldu mu bu şimdi?
Sonraki İçerikGazete Ne İşe Yarar: 10 Süper Fikir