Ana Sayfa Yaşam Boya kutusu tıkırdatarak para kazanmak

Boya kutusu tıkırdatarak para kazanmak

144

Ramazan’da güzelce para kazandıktan sonra bir sonraki Ramazan’ı boş boş oturarak bekleyen ve şu an çok mutsuz olduklarını tahmin ettiğimiz Ramazan davulcuları acaba şimdilerde ne yapıyorlardır?

Ramazan bittiğine göre bundan sonraki 300 küsür günü boş geçirmek yerine acaba ne yapabilirler, koca sene boş boş geçmez, diye düşünürken Youtube’u açtık ve arama motoruna İngilizce “Sokak Davulcusu” anlamında “Street Drummer” yazdık.

Karşımıza çıkan ilk videoyla “evreka” diye bağırasımız geldi.

Tabii ya, vurmalı çalgılar sokakta çalınınca çok kişinin hoşuna giden bir gösteri haline geliyor ve keyif verdikçe de para kazandırıyor. Bakın mesela aşağıdaki 4 dakikalık videodaki kullanılmış boya kutularını tıkırdatan Gordo adlı genç 1 senede 14.300.000 kere izlenmiş.

Kulağımıza bir başka güzel tıkırtı da aşağıdaki videodan geldi. Youtube’da 15 milyon kişinin izlediği bu bu 5 dakikalık performans, bateri yerine plastik kovalar kullanan Joshua Rodriguez’in yeteneklerini sergiliyor.

Konuyu pekiştirmek için son bir video daha koyarak ahenkli bir tıkırtının aslında ne kadar da keyifli olduğunu tekrar edelim.

Sermayesi birkaç boş plastik kutu ve bolca yetenek olan bu “Ramazanı olmayan ülkelerden gelme sokak davulculuğu fikri”ni Türkiye’deki tüm Ramazan davulcularının, ve tüm doğaçlama müzik sevenlerin bilgisine sunmak isteriz.

Kıssadan hisse: Boş oturma, değer yarat.

Önceki İçerikUzaya Giden Türkçe Mesaj
Sonraki İçerikPara Kazandıran Tıkırtılar