Ana Sayfa Kampanyalar Uzaya Giden Türkçe Mesaj

Uzaya Giden Türkçe Mesaj

88

Sevgili Dostlar,

Günün birinde bir uzaylıyla karşılaşırsanız ve o da çıkıp size “kardeş, siz bana bir mesaj göndermiştiniz, ona cevaben geldim” derse sakın şaşırmayın.

Çünkü NASA tarafından uzaya gönderilen ve şu an “Dünya’dan en uzaktaki insan yapımı cisim” olan Voyager adlı uzay aracında uzaylılara gönderilmiş “Türkçe bir mesaj” var.

Daha doğrusu NASA, uzay aracına 50 kadar dilden mesaj yüklemiş ve uzaylılar hangisini isterse onu dinlesin diye düşünmüş. Türkçe olanını NASA’nın şu sayfasından dinleyebilirsiniz: http://voyager.jpl.nasa.gov/spacecraft/languages/turkish.html (Açılan sayfadaki “Click Here” yazan yeri tıklayın.)

Voyager şu an itibarıyla Dünya’dan 20 milyar Km uzakta ve her saniye Dünya’dan 2 Km daha uzaklaşıyor. Yani her an bir uzaylı bu mesajı duyup sizinle temasa geçmeye kalkabilir, ona göre konu hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var.

Bu arada o kadar uzağı boşver, daha yakınlarda ne tip mesajlar var diye sorarsanız, buyurun aşağıda haftanın kısa bir özetini derleyelim.

Yörüngedeki En Güzel Fırsatlar:

Ayrıca şu fikirler de ilginizi çekebilir:

1) Passolig sahiplerini bu sezon bol gollü alışverişler bekliyor. Mesela şunlar enteresan:

– Misspera’da 14 Ağustos’a kadar PASSOLİG sahiplerine özel 100TL ve üzeri alışverişlerde 20TL indirim kodu: MP20PASSO. Üste de Avantajix var.

– Enmoda.com’da 14 Ağustos’a kadar PASSOLİG sahiplerine özel 100TL ve üzeri alışverişlerde 20TL indirim kodu: EN20PASSO. Üste de Avantajix var.

– Kliksa’da PASSOLİG sahiplerine özel 500TL ve üzeri alışverişlerde 25TL indirim var. Üste de Avantajix var.

– Fruit Flowers sitesinde PASSOLİG kartınız varsa %20 indirim var. Üste de Avantajix var.

– Kiğılı’da 31 Aralık tarihine kadar PASSOLİG üyelerine %73 indirim var. Üste de Avantajix var. Daha fazla detay Passolig.com.tr sitesinde.

2) Karaca, online müşterileri için 5 farklı kupon kodu yayınladı:

– Alt limitsiz ücretsiz kargo kuponu 480UKR. Üste de Avantajix var.
– Tüm alışverişlerde geçerli ekstra %5 indirim kupunu 480Y5R. Üste de Avantajix var.
– 100TL ve üzeri alışverişe ekstra 10TL indirim kuponu 48100TL10R. Üste de Avantajix var.
– 200TL ve üzeri alışverişe ekstra 25TL indirim kuponu 48200TL25R. Üste de Avantajix var.
– 300TL ve üzeri alışverişe ekstra 40TL indirim kuponu 48300TL40R. Üste de Avantajix var. Kuponlar Ağustos ayı boyunca geçerli.

3) Panço’da ilk ürüne %25 var. İki ürün alınırsa ucuz olanı bedava. Kampanya tüm yeni sezon ürünlerinde geçerli. Üste de Avantajix var.

4) Vivense’de En Yeni Ürünler Kampanyası için %15 ekstra indirim kodu NEW15. Üste de Avantajix var

5) Geziko’da “En ilginç tatil fotoğrafı” yarışması başladı. Kazanana Lufthansa’dan uçak bileti var

6) Bimeks’ten televizyon alanlar %10 bipara kazanıyor. 1 bipara = 1 TL. Kazanılan bipara ertesi günden itibaren kullanılabiliyor. Üste de Avantajix para iadesi veriyor.

7) N11.com bu gece yarısına kadar Mutfak Gereçleri ile Banyo ve Ev Gereçleri kategorilerinden tek seferde yapacağınız 100TL ve üzeri alışverişlere anında 15TL indirim veriyor. Üste de Avantajix para iadesi veriyor.

8) Avantajix’e “para kazanma konusunda güzel bir fikir, anı, tüyo, tavsiye, proje” gönderen hemen 10TL kazanıyor Daha fazla detay http://fikirler.avantajix.com/ sayfamızda yazıyor.

Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikYeşil Pasaportla Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Listesi
Sonraki İçerikBoya kutusu tıkırdatarak para kazanmak