Ana Sayfa Moda Miss Balıketi Güzellik Yarışması

Miss Balıketi Güzellik Yarışması

135

Yıllardan beri Fransa’da düzenlenen ve medyada ilgiyle izlenen Miss Ronde (Miss Balıketi) Güzellik Yarışması finalleri 19 Ocak 2013 akşamı (dün akşam) Paris’te büyük jüri önünde gerçekleşti.

Kendisiyle ve dünyayla barışık balıketi güzellerin kıyasıya mücadelesi nefes kesti.

Daha önce 36-38 giyerken artık 48-50 giymekten gocunmadıklarını, hafif toplu olmalarının kendilerini güzel hisetmesini engellemediğini, insanların renk-dil-din-ırk olarak ayrılmadıkları gibi kilo olarak ta ayrılmaması gerektiğini, kendini güzel sayan herkesin güzel olduğunu savunan güzeller seyircilere şıklık, zerafet, cesaret, felsefe ve keyif dolu anlar yaşattılar.

Bu olay bize şunu düşündürdü:

Kibele -Diğer Adıyla Sibel- HeykelciğiÜlkemizin ve dünyanın en modern arkeoloji müzelerinden biri olan Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde yanda gördüğünüz heykelcikler bulunur. Bu heykelcikler “Kibele” kültünü simgeler.

Kibele Anadolu topraklarından çıkmış bir ana tanrıça figürüdür. Ve resimde görüldüğü gibi balıketi olması onu ve ona tapanları hiç rahatsız etmez. Binyıllarca önce anaerkil değerlerin suladığı bu topraklar, Sinop’ta Amazonlar, İzmir’de Meryemana yaşamadan çok öncesinde güzelliği bu resimdeki vücut ile somutlaştırmıştır. Bugün bile Kibele kültü, fransızca ismi olan “Sibel” adıyla anılır ve “Sibel” “Çok Güzel” demektir.

Uzun sözün kısası güzel olmayan kadın yoktur, güzel olduğunu bilmeyen kadın vardır.

Miss Ronde yarışmasıyla ilgili genel bir tanıtım fragmanı Youtube’da şu adreste izlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=DE19RFu9eA8

Önceki İçerikGönül Alışveriş İster İndirim Bahane
Sonraki İçerikOn Kaplan Gücünde Fikirler