Ana Sayfa Alışveriş O Çantayı Almanın Tam Zamanı

O Çantayı Almanın Tam Zamanı

99

Çanta. Her kadın için vazgeçilmez bir tutku. Kadınların ayakkabıdan sonra en büyük takıntısı. Çanta. Ne şiirsel bir kelime. Cennetten kaçıp dünyaya düşmüş bir obje. Yalçın kayalıklardan bomboş uçuruma doğru yankılanması ve havada asılı kalması için bağırılabilecek bir nida.

Evet cennetten düşmüş olmalı bu obje ve belki de onun için kadınlar bu günlük ihtiyaç eşyasına bu kadar çok önem veriyorlar. Erkekler bilmezler ama hanımlar yanlarında olmasını istedikleri her şeyi çantalarına koyduklarından dolayı, -ve de yanlarında olmasını istedikleri şeylerin öyle pek de kısa bir liste olmadığından dolayı- çanta kutsal bir el aletidir. Sokağa çıkmanın tornavidasıdır. Elde taşınan bir etikettir. Çoğu kez bir cankurtarandır, hatta ve hatta candır. Onun için son derece “kullanışlı” olmalıdır.

En Kullanışlı Çanta Modelleri

Kullanışlı kelimesinin sözlük anlamı Türk Dil Kurumu’nun internet sitesinde “rahatça kullanılabilen” ve “ergonomik” şeklinde açıklanmış. Yani kişiden kişiye değişebilen, tartışmaya açık ve son derece izafi bir kelime bu “kullanışlılık” mevhumu. Doğaldır ki bunun farkında olan marka çanta üreticileri, son yıllarda hem bayanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek hem de göze hitap edecek albenili çanta modelleri için adeta yarışıyor.

Tabii ki tüketicilerin marka çantalara olan ilgisinin hızla artması, taklit çantaların da piyasaya sürülmesini hızlandırmış görünüyor. Orijinal marka çantaların fiyatlarını fazla bulanlar -bilerek veya bilmeyerek- taklit ürünlere yöneliyor. Bazen fark etmeden taklit ürün alınabiliyor; bazen de ilk başta taklit ürünlerin bu cazip fiyatlarına dayanamayıp alanlar daha sonra bu yaptığının doğru bir iş olup olmadığını düşünebiliyor. Taklit ürün almak, baştan mantıklı ve ucuz yollu bir çözüm gibi görülse de aslında ekstra masraftan başka bir şey değil. Uzmanlar, taklit ürün pazarının Türkiye’de milyarlarca dolar büyüklüğe ulaştığını söylüyor.

Peki, çanta alırken nelere dikkat edilmeli? Çantanın taklit olup olmadığını anlamanın yolu var mı?

Uzmanlara göre öncelikle satın alacağınız çantanın derisine dikkat etmelisiniz. Marka çantaların özelliği, derilerinde ve malzemelerinde öne çıkıyor. Bazı çantaların derisi özeldir ve taklit edilmesi de zordur. Bu tür çantaları elinize alıp incelediğinizde farkı anlayabilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise çantanın rengidir. Çantada kullanılan rengin çantanın her bölgesinde eşit şekilde yer alması önemlidir. Marka çantalarda defo bulunmaz, hatta en küçük bir hata bile olmaz. Pahalı marka çantaların derisi zamanla yumuşamaz ve bozulmaz. Ayrıca marka çantaları kendi satış mağazasından ya da güvenilir alışveriş sitelerinden satın alırsanız sorun yaşamazsınız.

Çantalarda kullanılan aksesuarlar da önemlidir. Taklit çantalarda da artık ayrıntılara önem verildiğini görsek de profesyonel bir tasarımcının imzasını taşıyan bir orijinal çantanın fermuarı, zımbası, düğmesi, kilidi ve marka arması kendini belli eder. Marka çanta satın almadan internetten de detaylı bilgi almanız sizin bazı tuzaklara düşmenizi pratik bir şekilde engelleyecktir.

Çantalarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da çantanın el işçiliği, yani dikişidir. Orijinal bir çantanın dikişinde en ufak bir atlama, sapma, eksik veya fazla olmaz. Bir çantayı marka yapan dikiş işçiliğinin kalitesidir. Taklit olmayan bir çantanın sapındaki, dışındaki ve astarındaki tüm dikişler orantılıdır. Çantanın sapı ve eğer hareketli parçaları varsa her biri çok sağlamdır.

Marka tasarımcılarının elinden çıkan tüm dizayn çantaların içinde barkod numarasının yazılı olduğu bir kart vardır. Çantanın kimlik kartı. Bu kimlik kartının da taklit edildiğini bilmenizde yarar var. Gözlem gücünüz kuvvetliyse bu noktalar gözünüzden kaçmaz.”

“Çanta seçiminde bu kadar bilgi verdiniz. Peki, hem orjinal hem de indirimli çanta modellerini nerede bulacağım?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Biz onu da sizin için düşündük ve bugün itibarıyla internetin en avantajlı çantalarını bulacağınız web sitesini bu yazıda ayağınıza getirdik.

Orijinal ve İndirimli Çantalar

Bilginiz olsun Zizigo.com’daki çantalarda bu aralar %85’e varan indirimler var. Zizigo’ya Avantajix üzerinden giderseniz Zizigo Kupon Kodu (ZZG10 Kupon Kodu) ile anında %10 indirim kazanıyorsunuz ve hatta üste de para iadesi alıyorsunuz. Avantajlar diyarı Avantajix’e uğrayın (www.avantajix.com) ve zekice alışverişin tadını çıkarın.

“Alışveriş yaptıkça para kazanmak” ne mi demek? Onu da Avantajix’e gidip kendiniz keşfedin; adres: www.avantajix.com

Önceki İçerikBebeğiniz Arabada Güvende mi?
Sonraki İçerikEn Cevval Markalar Aynı Adreste