Ana Sayfa Alışveriş Bebeğiniz Arabada Güvende mi?

Bebeğiniz Arabada Güvende mi?

102

Bebek sahibi olan ya da bebek bekleyen aileler için bebek ürünü seçimi, keyifli olduğu kadar aynı oranda kafa karıştıran baş ağrıtan ve bazen kabuslar bile gördürten bir konu olarak biliniyor. Neden? (-Eyvah bu soruyu sorduysanız belli ki sizin çocuğunuz yok, isterseniz bu yazıyı okumak için çok ısrar etmeyin, bloğumuzda size göre başka yazılar da olabilir, şuradan tıklayıp ana sayfamıza ulaşabilirsiniz…) Çünkü alınan eşyaların güzel olmasından ziyade sağlıklı ve güvenilir ürünler olması önem taşıyor. yani kendnize alacağınız bir dolu ürünü bebeğinize almazsınız; ya da tam tersi.

Bir örnek verebilir misiniz?

Tabii. Bebek ürünleri alışverişi yaparken üzerinde en dikkatli durulması gereken konulardan biri bebek oto koltuğu. Zira anne-babaların araç sürerken en önemli görevlerinden biri çocuklarının güvenli şekilde yolculuk etmesini sağlamaktır. Fakat ne yazık ki her sene binlerce çocuk, araç kazalarında ya yaralanıyor ya da hayatını kaybediyor. Binlerce. Bu durum da, doğal olarak bu konuda önlem alınmasını birinci dereceden zorunlu kılıyor. İşte bu ve benzeri sebeplerden dolayı araçlarda bebek oto koltuğu kullanımı, 1 Haziran 2010’dan itibaren Türkiye’de de kanunen zorunlu hale getirildi.

Bebekler ve çocuklar için oto koltuğu kullanmak, yetişkinlerin seyahat ederken emniyet kemeri kullanması kadar önemli ve gerekli. Çoğu sürücü şehir içinde ve kısa yolculuklarda kaza riskini yeterince önemsemediği bilinen bir gerçek. Bu durum araçta bebek varsa daha tehlikeli bir boyuta ulaşabiliyor.

Şehir içinde araç kullanırken yapılan sert manevralar, ani frenler henüz kemik yapısı tam gelişmemiş, boynu başını taşıyamayabilecek kadar kuvvetsiz olan bebekler için iç beklenmedik oranda tehlikeli olabilir. Narin vücut yapılarıyla bebeklerin oto koltuğu kullanması araç içinde emniyet kemeri kullanmaktan bile daha önemli.

Bebek Oto Koltuğu Satın Almak

Oto koltuğu, bebek ürünleri satışı yapan alışveriş listesinde yer alan ürünler içinde seçmesi en zor ürünlerden biri, bu kesin. Bebek ürünlerinin satıldığı sitelerde benzer özelliklerde olan, görünüş olarak birbirine benzeyen bir sürü değişik renk, kalibre, fiyat, marka ve modelde bebek oto koltuğu bulunuyor. Yüzlerce model arasından doğru oto koltuğunu seçmek, anne babalar için son derece kafa karıştırıcı olabiliyor.

Bu nedenle bebeğiniz veya çocuğunuz için arabanıza bir oto koltuğu almadan önce bazı detayları aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Alacağınız bebek oto koltuğu;
– Çocuğun kilosuna ve yaşına tam uygun olmalı,
– Aracınızın iç mekanına boy en ve yükseklik olarak uygun olmalı,
– Güvenilir ve bilinen bir marka olmalı,
– Avrupa standartlarında çarpışma testlerinden alnının akıyla geçmiş olmalı,
– Ürünün iç yapısı darbe emici bir koruyucu köpükle kaplı olmalı,
– Oto koltuğu kumaşı bebeğinizi terletmeyen ve yıkanabilir cinsten olmalı.

İnternetten Otomobilinize Bebek / Çocuk Koltuğu Almak

Bebek oto koltuğu almayı düşünen aileler uygun fiyat ve bol model seçeneklerinin yer aldığı Annelütfen sitesine bir göz atabilirler. Bu aralar Anne Lütfen sitesinde oto bebek koltuklarında dikkate değer çapta indirimler ve kampanyalar var. Hem Avantajix’ten tıklayarak Anne Lütfen sitesine gider ve alışveriş yaparsanız, Annelütfen’de harcadığınız paranın bir bölümünü Avantajix size iade edecek, alışverişiniz daha da ucuza gelecek. hatta bir tıklayın bakın, belk de Avantajix size bir Annelütfen indirim kuponu, hediye çeki veya kupon kodu verecek; alışveriş tadından yenmeyecek.

Avantajix, hem çocuğunuzu düşünüyor hem de cebinizi.

Önceki İçerik“Bardağımı Kaybettim Hükümsüzdür” Demeyin
Sonraki İçerikO Çantayı Almanın Tam Zamanı