Ana Sayfa Para Para Para Para Hikayeleri: 1 Dolardan Yüzük Yapmak

Para Hikayeleri: 1 Dolardan Yüzük Yapmak

447

“Para Dağıtan Site” olarak para hikayeleri anlatmaya bayılıyoruz.

Bakın bu kez 1 dolar ile 1 dakikada en zekice ne yapılabilir sorusuna cevap aradık ve Youtube’da bu cevabı bulduk: 1 dolar yapılabilecek en güzel ve en şık şey bir yüzük:

Origami “kağıt katlama sanatı” demek. Para’dan yapılan origami için ingilizcede “Moneygami” kelimesini uydurmuşlar. Türkçesi ise daha başarılı bir kelime oluyor: “Paragami”, para katlama sanatı. Bu kelimeyi biraz önce biz uydurduk, ama tutar diye düşünüyoruz. Halk kabul ederse dile yerleşir. Nasıl ki 2010 yılında Avantajix’i kurduğumuzda “cashback” kelimesi için “para iadesi” kelimesini üretmiştik ve yerleşmişti; halk sevince kelime tutuyor.

Paragami ile isteyen istediğini yapabiliyor; bu yazıda yukarıdaki video 1 dolar ile şık bir yüzük yapmayı öğretiyor. Video ingilizce ama bu yüzüğü yapmak için ingilizce bilmeye gerek yok. Video paranın nasıl katlanacağını en anlaşılır şekilde anlatıyor. Yani şık bir yüzüğü en ucuza nasıl mal ederim diye düşünüyorsanız durun, düşünmeyin, çünkü buldunuz.

(Öte yandan “parayı katlamak” konusunda bir de www.avantajix.com kelimesi var; harcadıkça para kazanıp, daha da fazla harcadıkça parayı katlıyorsunuz; ama Avantajix’in origamiyle alakası tabii ki yok.)

Keyifli katlamalar dileriz.

Önceki İçerikPizza Siparişi Nasıl Bedavaya Gelir?
Sonraki İçerikÖlü gibi yatıp para kazanmak mümkün