Ana Sayfa Para Para Para Para Kazandıran Gayet Orijinal Fikirler

Para Kazandıran Gayet Orijinal Fikirler

98

Öyle bir şekilde para kazanalım ki, eşe dosta anlattığımıza “yok canım bu kadar da olmaz” desin. Mesela bakın şunları yapmak mümkün:

1) KİLO VERİN PARA KAZANIN

HealthyWage (www.healthywage.com) adlı site sizin kilo vermek için iddiaya girmenizi böylece hem daha iyi motive olmanızı, hem de eğer iddiayı kazanırsanız 10.000$’a varan para kazanmanızı sağlıyor.

Türkiye’de örneği olmayan bu çeşit siteler yurdışında oldukça yaygın. Önce “şu kadar sürede şu kadar kilo kaybedeceğiniz” konusunda bir iddiada bulunuyorsunuz. Bunun için de ortaya bir para koyuyorsunuz. Sonra doktor sizin kilonuzu ölçüyor, kronometre çalışıyor, ve süre sonunda doktor yine sizi ölçüyor ve kazanıp kazanmadığınız ortaya çıkıyor. HealthyWage.com gibi DietBetter.com ve Stickk.com da aynı işi yapıyor. Bir de akıllı telefon uygulaması olan GymPact var; sizi bir jimnastik salonuna götürmeden peşinizi bırakmıyor.

Stickk adlı rakip site (www.stickk.com) ise olayı sadece kilo vermekle sınırlı tutmuyor. Bu site vasıtasıyla “sigarayı bırakmak”, “iş bulmak”, “yeni yılda bir karar verip onu uygulamak”, “çaya şeker atmayı bırakmak”, “kimse bakmazken burnunuzu karıştırmaktan vaz geçmek” veya “bu sene mutlaka evlenmek” gibi kendi seçeceğiniz herhangi bir konuda kendi kendinizle iddiaya girmeniz mümkün.

2) DÜNYAYI GEZ, 1.000.000$ CEP HARÇLIĞI AL

Bu hafta siz de okumuş olabilirsiniz, ama belki gözünüzden kaçmıştır, biz yine de hatırlatalım. Milliyet gazetesinde (http://kariyer.milliyet.com.tr/1-milyon-dolara-calisan-araniyor-/kariyer/detay/1851054/default.htm) şöyle bir iş ilanı yayınlandı:

“1 milyon dolarla dünyayı bedava gezecek bir aday aranıyor. İşe alınacak kişi bir yılını dünyanın en iyi lokantalarında yemekler yiyerek, beş yıldızlı otellerde kalarak ve dünyanın en elit gece kulüpleri ve tesislerinde eğlenerek geçirecek. İşe başvuracak kişilerin iyi yemek yemeyi sevmesi, kültürel aktivitelerde yer alma isteğinde olması ve yeniliklere açık olması gerekiyor. Yazma yeteneği de varsa bu artı bir özellik olarak dikkate alınacak. Çiftler de başvurabilir.”

İlanı veren Very First to Know şirketine başvuru adresi VeryFirstTo.com internet sitesi.

BAŞKA NE FİKİRLER VAR:

Bu yazımız hoşunuza gittiyse bloğumuzu izlemeye devam edin; bu konudaki yazılarımız sürecek. Ayrıca en orijinal şekillerde para kazanma fikirleri ile ilgili daha önceki bazı yazılarımız da şöyle idi:

– http://blog.avantajix.com/7-siradisi-para-kazanma-yontemi/

– http://blog.avantajix.com/tablo-hirsizligindan-para-kazanmak/

– http://blog.avantajix.com/bir-site-kursak-kaca-satariz/

– http://blog.avantajix.com/en-siradisi-8-para-kazanma-fikri/

– http://blog.avantajix.com/eski-pusku-seylerden-kac-para-kazanilabilir/

– http://blog.avantajix.com/nasa-dan-ruya-gibi-bir-teklif/

– http://blog.avantajix.com/liranizi-kurusa-yatirin-kara-gecin/

– http://blog.avantajix.com/kagidi-40-kere-katla-parani-40a-katlayalim/

– http://blog.avantajix.com/evde-coca-cola-yapmanin-milyar-dolarlik-gizli-formulu/

– http://blog.avantajix.com/sene-bitmeden-1-000-000-kazanmanin-8-yolu/

 

 

Önceki İçerikSihirli Fikirler
Sonraki İçerikKilo Verin Para Kazanın