Ana Sayfa Alışveriş 4 Adımda İdeal Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

4 Adımda İdeal Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

188

Biz kadınların en çok istediği şeylerden biri şüphesiz ki kusursuz bir cilt! Bunu başarmanın anahtarı ise iyi bir cilt temizliği ve bakımından geçiyor. Peki ama nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bugün bu konuya değindik ve 4 adımda ideal cilt bakımını anlattık. Yazıyı okuduktan sonra Avantajix‘i tıklayıp cildiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

1- Öncelikle Cilt Tipinizi Öğrenin: Kusursuz bir cilde ulaşmanın ilk adımı cilt tipinizi öğrenmektir.

cilt-temizlik-urun

-Pul pul dökülme görüyorsanız, kuru;
-Parlak, yağlı, büyük gözenekleriniz varsa, yağlı;
-Alın, burun ve çene bölgeniz yağlı, yanak bölgeniz kuruysa, karma;
-Bazı makyaj malzemelerini ve bakım ürünlerini kullandıktan sonra yanma ya da kaşıntı hissediyorsanız hassas; cilt sınıfına girer.

2- Cildinizi her gün sabah ve akşam mutlaka temizleyin.

temizlik

Cilt tipinizi belirledikten sonra uygun yıkama jeli ile cildinizi temizleyin. Ilık ve bol su ile durulayın. Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Mevsim ne olursa olsun, nasıl bir gün geçirirseniz geçirin, isterseniz o gün hiç makyaj yapmamış olun mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Bir sabah bir de gece yatmadan olmak üzere cildinizi günde 2 kere mutlaka temizleyin.

3- Güneş koruyucu kullanın.

bronz

Güneşin sadece 15 dakika içerisinde bile cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Kullanılan nemlendiricilerin büyük bir kısmı güneş koruyucu içerse de ayrıca güneş kremi kullanmak özellikle yaz aylarında mutlaka gereklidir. Hava kapalı bile olsa mutlaka güneş kreminizi kullanın ve her üç saatte bir yeniden uygulayın.

4- Cildinize mutlaka düzenli aralıklarla peeling ve besleyici maske uygulayın.

maske

Pek çok kuaförlerde, güzellik merkezlerinde uygulanan, kozmetik dükkanlarda satılan temizlik ve bakım ürünleri çok çeşitli kimyasallar içeriyor. Temizlik, bakım demek, cildi en doğal haline döndürebilmek, doğasını bozmamak demektir. Bu yüzden cilt temizliğinizi ve bakımınızı da mümkün olduğunca doğal ürünlerle evde kendiniz yapın. Cilt tipinizi öğrenin ve ona uygun makyaj yapın, cildinize uygun temizleme ürünleri kullanın.

Ve son olarak asla yapmamanız gerekenler;

-Asla makyajla uyumayın,

-Cildinizin her hangi bir yerinde ortaya çıkan sivilceleri asla sıkmayın,

-Makyaj fırçalarını, pamuklarını mutlaka düzenli olarak temizleyin,

-Beslenme ve uykunuza önem verin,

-Sigara içmeyin, sigara içilen ortamlarda bulunmayın. Lütfen kendinize bunu yapmayın!

Önceki İçerikSenin Kokun Nasıl Olmalı? İşte Doğru Parfümü Seçmenin Püf Noktaları
Sonraki İçerikAhırda Doğmak At Olmayı Gerektirmez