Ana Sayfa Alışveriş Evde Spor Yapmak

Evde Spor Yapmak

72

Günlük beslenme düzeninin değiştiği Ramazan ayında meydana gelen kilo değişiklikleri birçoğumuzun canını sıkan bir durum. Ayrıca bu durum sadece kozmetik bir sorun değil; sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bayram döneminde yeme konusunda aşırıya kaçılması sonucu alınan kilolar, fit vücut hayali kuran çoğu kişiyi kara kara düşündürüyor.

Formu korumanın en sağlıklı yolu tabii ki az yemek değil çok spor yapmak. Birçok kişi yazı formda geçirmek için spor salonlarına akın ediyor. Spor salonuna gidecek vakti olmayan veya evinde spor yapmayı tercih edenler ise bütçelerine uygun spor aletleri edinerek formda kalmanın yollarını arıyor.

Çalışan insanlar için spor salonuna üye olmak ve bu mekanlarda düzenli olarak spor yapmak her zaman mümkün değil. Peki neden diye sorarsanız buyurun size örneklerle açıklayalım: Yorucu ve stresli bir işte çalışıyorsunuz. İş yeriniz ile evinizin arası da bayağı var. Servisle ya da toplu taşıma araçları ile gidip geldiğinizi düşünün. Ne oluyor; vaktinizin önemli bir kısmı yollarda geçiyor. Bir de tüm gün yorulan bedeninizi üye olduğunuz spor salonuna götürdüğünüzü düşünün. Çuval taşısanız daha iyi. Üstelik gittiğiniz o spor salonu evinize yakın mesafede olmayabilir. Bu tempoda kaç gün düzenli olarak spor yapabilirsiniz?

Sonuçta spor kulüpleri insana çok farklı aletlerde çalışma imkanı tanısa da, üyelik maliyetleri, uzun vadede koşu bandına yapacağınız yatırımın çok üzerinde rakamlara çıkıyor. Zaman sorununu da kattığımızda çoğu kişinin evde kullanılabilecek spor aletleri satın alarak ev sporları yapmayı tercih etmesi gayet normal.

Evde spor yapmak için en çok tercih edilen aletlerinin başında koşu bantları geliyor. Koşu bandı, yapabileceğiniz en basit ve en çok önerilen spor olan yürüme ve koşmayı yapabilmenize olanak tanıyor. Bazıları eğimli pozisyona getirilebilip, evin içinde yokuş yukarı koşu yapılabiliyor.

Açık havada yürüyüş yapmak daha fazla oksijen alabilmeniz açısından daha uygun bir tercih olsa da, yağmur, soğuk ve hatta bazı durumlarda tehlikeli olduğu için her zaman uyabileceğiniz bir spor türü değil. İşte bu noktada koşu bandı çok pratik bir çözüm. Biz koşu bandıyla her mevsim yürüyüş veya koşu yapmak mümkün.

Koşu bandının en önemli avantajlarından biri de, siz spor yaparken bu sporun sizi nasıl etkilediğine dair önemli bilgiler vermesi. Böylece kaç kilometre veya kaç dakika yürüdüğünüzü veya kaç kalori yaktığınızı görebilirsiniz.

Kısacası eğer evde spor yapmayı düşünüyorsanız, bir koşu bandı almak iyi bir yatırım olabilir. Hem bu yatırım eve değil kendinize, çünkü bu bir mobilya değil. Üstelik şimdilerde evde spor yaygınlaştıkça çok çeşitli ve makul fiyatlı modeller piyasaya çıkıyor, iş gitgide daha ulaşılabilir bir hal alıyor. Mesela size tavsiyemiz Hepsiburada sitesine şöyle bir göz atmanız olabilir. Birçok koşu bandı modelinin ve diğer spor aletlerinin uygun fiyatlarla yer aldığı Hepsiburada’da dönem dönem güzel kampanyalar da oluyor

Bu arada eklenmesi gereken en önemli not şu ki, Hepsiburada.com’da fiyatlar zaten çok uygun, ama Hepsiburada’ya Avantajix üzerinden giderseniz üste bir de Hepsiburada’da harcadığınız paranın %3’e varan miktarını Avantajix’ten geri alabiliyorsunuz. Alışverişiniz birdenbire ve benzersiz bir şekilde daha ucuza geliyor. Hatta arada bir Avantajix için size kupon kodu, indirim kuponu, fırsat ve hediye çeki haberleri de veriyor, alışveriş şenleniyor.

Cüzdanı eritmeden göbeği eritmek, sporların en güzeli.

Önceki İçerikBu Fikri Çalın: Meyve Sepeti
Sonraki İçerikDefile ve Şarkı