Ana Sayfa Alışveriş Fotoğraf Makinasız Tatile Çıkmayın

Fotoğraf Makinasız Tatile Çıkmayın

76

Keyifli bir yaz tatili için yanınızda mutlaka olması gereken cihazların başında fotoğraf makineleri geliyor. Belki bazılarınız ‘son model akıllı cep telefonları varken fotoğraf makinesine ne gerek var?’ diyebilir. Ancak olay tam olarak öyle değil.

Cep telefonları günü kurtaracak kalitede fotoğraflar çekiyor olsa da hala bu iş için özel olarak üretilmiş bir fotoğraf makinesinin kalitesine, hızına ve ergonomisine erişebilmiş değil. Bu yüzden fotoğraf çekme işini fotoğraf makinesine bırakmakta fayda var.

Eğer fotoğraftan anlıyor ve nitelikli fotoğrafçılığa önem veriyorsanız dijital SLR türü bir model almanızda fayda var. Giriş seviyesinde Canon 1100D, Nikon D3200, giriş üstü seviyede Canon 600D (yeni modeli 650D) ve Nikon D5100 güzel bir seçim olabilir. Ayrıca bunlara alternatif olarak Sony Nex ailesi, Nikon 1 modelleri, Panasonic GF5 modeli de değerlendirilebilir.

Çok profesyonel bir şeye ihtiyacım yok, işimi görsün yeter derseniz sizi teknik anlamda uğraştırmayacak ve bütçenizi sarsmayacak modellere yönelebilirsiniz. Bu bağlamda orta seviye kompakt modeller işinizi görebilir. Fiyat aralıkları şu sıralar 250-500 TL arasında değişen bu modeller ile de kaliteli fotoğraf kareleri yakalamanız mümkün.

Tüm bunların yanı sıra eğer deniz kenarında da kullanmak istediğiniz bir fotoğraf makinesi arıyorsanız su geçirmeyen modellere yönelebilir ya da ‘housing’ adı verilen özel sualtı kılıflarından edinebilirsiniz.

Dijital fotoğraf makinesi satın alırken şu birkaç noktaya dikkat etmeniz bütçeniz doğrultusunda en uygun marka ve modeli seçmeniz için yararlı olacak.

– Temel kullanım amacınız ne?

– Megapiksel değerleri sizin için ne kadar önemli?

– Dijital zoom ve optik zoom’un farklı şeyler olduğunu bilin

– Deklanşör hızlı mı olmalı?

– Hangisi sizin için daha iyi? Şarj edilebilir batarya mı? Pil mi?

– Flaş ne kadar önemli?

– Lens kalitesi önemli mi?

– Görüntü sensörü tatmin edici mi?

– Depolama seçeneklerinden hangisi sizin için uygun?

– Video çekimi olmalı mı?

– Karanlık ortamlarda çekim yapacak mısınız?

– Manuel ayarları mı olmalı? Yoksa otomatik ayarlar mı?

– Makro çekim yapacak mısınız?

Ya da şöyle diyelim. Yakın zamanda bütçenize uygun fiyatta bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorsanız yukarıdaki tüm bu sorularla uğraşmak yerine Kliksa’yı ziyaret edebilirsiniz.

(Şimdi gördük) Kliksa’daki fotoğraf makinalarında büyük indirimler var. Ayrıca bütün bu indirimlere ve Kliksa kampanyalarına ek olarak eğer Avantajix’ten tıklayıp Kliksa’ya gider ve alışveriş yaparsanız, harcadığınız paranın bir bölümünü Avantajix size iade ediyor. Böylece alışverişiniz daha da ucuza geliyor.

Yaz tatilinizi fotoğraf makinesiz geçirmemek için elinizi çabuk tutun ve şipşak indirim fırsatlarını kaçırmayın. Şu adresin de ister fotoğrafını çekin, ister bir yere not edin: www.avantajix.com

Önceki İçerikCüzdanlar Bayram Edecek
Sonraki İçerikHem Akıllı, Hem Büyük Ekranlı, Hem Uygun Fiyatlı