Ana Sayfa Yaşam Güllü Keçi Peyniri

Güllü Keçi Peyniri

179

Sevgili Dostlar,

Bu hafta bir arkadaş Fransa’dan gelirken “güllü keçi peyniri” getirmiş; bir yedik damağımızda şimşekler çaktı. Bu lezzeti tarif etmeye kelimeler değil çığlıklar yetmez. Taze keçi peynirinin körpeliğiyle gül yapraklarının ferahlığı dilde erirken görkemli duygular yaratıyor.

Aslında keçiyle gülü yan yana koysak birbirine zarar verirler. Keçi gülü yer, gül keçiye diken batırır. Halbuki insanoğlu araya girince bu dahiyane fikir vücut buluyor. Yapması mı? Çok basit. Taze keçi peynirini alıp üstüne kıyılmış gül yapraklarını koyuyorsunuz ve masaya servis ediyorsunuz. İşte bu kadar.

Peki niçin böyle bir ürün piyasada yok? Türkiye’de gül mü yok? Dünya birincisiyiz. (Kaynak). Keçi mi yok? Başka hiç bir yerde olmayan keçi ırkları Türkiye’de var. (Kaynak).

O zaman neden bu katma değerli ürün üretilmez, hatta ihraç edilmez?
Eski köye yeni adet getirmek” korkusu mu buna engel?

Bakın mesela Avantajix çıktı “ben alışveriş yapan herkese direkt nakit para ödeyeceğim” dedi, eski köye yeni adet getirdi, fena mı oldu?
 

Günün İlham Veren Fikirleri:

Bugün Başka Neler Kazansak?

1) Avantajix Size Kameralı Drone Hediye Etsin:
Avantajix, bir şanslı katılımcıya Corby CX007 Zoom Pro Smart Kameralı Drone hediye ediyor. Çekilişe katılmak isterseniz @avantajix hesabını takip edin, içerik postunu beğenin ve arkadaşlarınızı etiketleyin. Son katılım tarihi: 22.08.2022. Detaylar için: https://www.instagram.com/p/Cg6SsT9IYM3/

2) 12 Kişi Uni Baby’den Saç Ve Vücut Şampuanı Kazanıyor:
E-bebek, 12 kişiye Uni Baby’den saç ve vücut şampuanı 900 ml hediye ediyor. Çekilişe katılmak için; @ebebek hesabını takip ederek içerik postunu beğenin ve 3 arkadaşınızı yorumlarda etiketleyin. Kazananlar 12.08.2022 tarihinde açıklanacak. Detaylar: https://www.instagram.com/p/Cg4UgYCKZpa/

3) 40 Kişi Başkandan İmzalı Trabzonspor Forması Kazanacak:
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurduğu Genç Ne Sever adlı site üzerinden yapılacak çekilişle Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu 40 gence kendi imzasını taşıyan Trabzonspor formasını hediye edecek. 18-30 yaş arası gençlerin katılabileceği bu çekilişe son başvuru tarihi: 31.08.2022.

4) Bu Çekilişten 2 Adet Victorina Kırlent Kılıfı Kazanabiliriz:
Madame Coco, deniz esintilerini salonunuza taşıyacak 2 adet Victorina Kırlent Kılıfı hediye edecek. İlgilenirseniz @madamecocotr sayfasını takip edin, görseli beğenin, yoruma #madamecoco yazıp bir arkadaş etiketleyin. Sonuçların ilanı: 15.08.2022. Detaylar şurada: https://www.instagram.com/p/ChEfiA3tVAh/

5) 5 Kişiye Atopia Cleansing Oil Ve Sun Essential Losyon Hediye:
Flavus, 5 şanslı takipçisine Cosmed’den “Atopia Cleansing Oil” ve “Sun Essential Spf50+ Losyon” hediye edecek. Çekilişe katılmak için yapılması gerekenler @flavuscom hesabında yazıyor. Sonuçlar 22.08.2022 tarihinde açıklanacak. Daha fazla detay: https://www.instagram.com/p/ChAjN2pLbnc/

6) MasterChef Türkiye Çekim Seti Ziyareti Kazanıyoruz :
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurduğu Genç Ne Sever adlı site üzerinden yapılacak çekilişle 40 kişi, MasterChef Çekim Seti Ziyareti kazanacak ve ünlü şefler Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ile tanışacak. 18-30 yaş arası gençlerin katılabileceği bu çekilişe son başvuru tarihi: 23.08.2022.

Sağlıkla, Barışla ve Sevgiyle Kalın.

Önceki İçerikDünyayı Yaşanır Kılan Sebep: Patates Kafa Blues
Sonraki İçerikAlışverişin Müzikle Kesiştiği Nokta: Davul!