Ana Sayfa Yaşam İtiraf.com’da Yazmayan İtiraflar

İtiraf.com’da Yazmayan İtiraflar

588

Bu sabah Avantajix‘te düzenlediğimiz YFÜS (Yaratıcı Fikir Üretme Semineri) sonundaki Zaytung.com deneyini* (*bakınız bir önceki post) o kadar eğlenceli bulmuştuk ki öğleden sonra da aynı deneyi İtiraf.com sitesi için tekrarladık. (Halbuki kimse bizden birşey istememişti, ama bu davranışımızla Role Playing Game konsepti üzerine kurgulanan oyunların ne denli bağımlılık yarattığını bizzat yaşayarak öğrenmiş bulunduk.)

Bir önceki postu okumaya üşenenler için tekrarlayalım: Amaç 1: Kendimizi sevdiğimiz ve saydığımız bir websitesinin yerine koyarak içerik üretmek. Amaç 2: Bu içeriği oluştururken o sitenin konseptine göre yazmak ama içerikte mutlaka Avantajix adını geçirmek. Amaç 3: Yazının okuyana zevk vermesi, bravo dedirtmesi.

Bakın sonuçta ne tip itiraflar çıktı:

İtiraf.com'da Olmayan İtiraflar

Canım Deme Bana
İtiraf eden: Megaintikam, Kadın, 37, İstanbul.
Patron “Canım, şu düğüne bir çiçek yolla” dedi, daha adımı bile bilmiyor ne de olsa sekreter parçasıyız. Ben de kızdım çiçeği direkt göndereceğime şu para iade sitesi üzerinden tıklayıp gönderdim. Yüz küsür lira patronun kredi kartından çıktı, faturasını da print ettim patrona verdim buraya kadarı normal. Ama para iade sitesi her alışveriş yapana %20 para iade ediyormuş, ertesi gün baktım benim hesapta yirmi küsür lira para yazıyor, hiç sesimi çıkarmadım. Yanlışlıkla sanki intikam almışım gibi oldu, ama o da bana “canım” demeseydi, adımla hitap etseydi.
***
Yerim Sizin Baklavanızı
İtiraf eden: Bedava Sirke Motoru, Erkek, 22, Tekirdağ.
Arkadaşlara “internetten alışveriş yapmadan önce pazarlık yapıyorum” dedim, daha lafımı bitirmemiştim ki başladılar benimle dalga geçmeye, yok efendim internette kimi bulup ta fiyatı indirebilecekmişim, orada ne fiyat yazarsa oymuş, bilmeden konuşmanın alemi yokmuş, internette pazarlık olmadığını Sarıkız bile bilirmiş. Kendilerinden öyle eminlerdi ki “Var mısınız bi tepsi baklavasına iddiaya?” dedim, hemen atladı çokbilmişler sürüsü. Onlara Avantajix’ten bahsettim. Başladılar kıvırtmaya. Yok efendim o pazarlık değilmiş para iadesiymiş… Hepsini susturdum: “Sarıkızı da alın ve siz yine direkt alışveriş yapın, ben Avantajix’ten tıklayınca bunun adı pazarlıktır ve fiyat ucuzlar” dedim. O bir tepsi baklavayı yemesi 10 gün kadar sürdü. Kazanmak için aslında kelime oyunu yaptığımı çok iyi biliyordum ama bedava sirke baldan tatlı be anacım…
***
Durduk Yerde Kral Oldum
İtiraf eden: Ticaret Tilkisi, Erkek, 32, İzmir.
İlk başlarda Avantajix’i kendi ihtiyacım için kullanıyordum. Bir de dükkanım vardı ayıptır söylemesi ama öyle çok işlek birşey değildi. Günün birinde dükkan için acaba buradan tıklayıp birşeyler alsak enteresan olur mu acaba diye düşünürken bir de baktım şu özel alışveriş sitelerini Avantajix’ten tıklayıp alınca toptancıdan daha ucuza geliyor. E fırsatı görünce durur mu Türk çocuğu. Bir-iki deneme yaptıktan sonra şimdilerde otomatiğe bağladım. Dükkanı full dolduruyorum, üstüne %30-40 koyup satsam yine alkışlarla satılıyor. Hatta aradabir %20 indirime bile gidiyorum müşterinin gözünde kralım.

Sonuç:

Yukarıdaki içerikleri yazarken biz çok eğlendik, ama bu itirafları maalesef (“maalesef” iki a ile mi yazılıyor? evet.) itiraf.com okurları okuyamayacak. İtiraf ederiz ki güzel yazılar oldu, sevgili itiraf.com editörlerine duyurulur. :)

Bu arada yaratıcı fikir ve buna paralel yazı üretimi ile ilgilenenler olursa bizim seminer notlarını paylaşabiliriz, ilgilenenler arasın.

Önceki İçerikZaytung.com’da Yazmayan Haberler
Sonraki İçerikBilgisayar Başında Spor Yapmak