Ana Sayfa Alışveriş Kendinizi Yenileyin

Kendinizi Yenileyin

70

Son yıllarda SPA merkezlerine ilgi artmaya başladı. Bakımlar yaptırarak hem kendi kendini ödüllendirmek, hem de hoş vakit geçirmek artık çok moda. Hatta birçok otel ve tatil beldesinde de SPA merkezleri bulunuyor.

Tatil için otel arayışında olanlar, araştırma yaparken SPA kelimesi ile sıkça karşılaşır. Peki, nedir bu SPA? Bilen var, bilmeyen var. Kısaca açıklayalım: Kelime Anlamı “Salus Per Aquam” (SPA) yani “Sudan Gelen Sağlık” olan SPA, aslında her türlü su terapilerine verilen genel bir isim. Sağlığı, zindeliği, estetik ve güzelliği, iyileşmeyi, suyun sihirli gücüyle kazanmak olarak tanımlanıyor.

SPA yukarıdaki belirttiğimizin yanı sıra, kişilere bedensel ve ruhsal açıdan iyileştirme ya da terapi hizmeti sunmayı amaçlayan merkez anlamına da geliyor.

Biliyoruz ki su, gerçekten çok önemli bir unsur. Hayatın başladığı yer. Faydaları saymakla bitmiyor. Tedavi amaçlı kullanılabilir olması suyu çok daha değerli kılıyor. Suyun kullanımından gelen sağlık, suyun sıcak, soğuk ve farklı biçimlerde uygulanması ile ortaya çıkıyor. SPA, bu uygulamalar sonucunda kazanılan dinlenme ve ferahlama duygularının edinildiği bütünleyici terapi ile birlikte artık günümüzün vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda.

SPA çatısı altında uygulanan terapiler, ıslak terapiler (hidroterapi), kuru terapiler (masajlar), zindelik terapileri (oksijen teneffüsü) ve güzellik terapileri olarak çeşitli sınıflara ayrılıyor. Bir SPA merkezinde genellikle bir sauna, buhar odası ve SPA havuzu bulunuyor; ayrıca opsiyonel unsurların arasında jimnastik ve kardiyo salonlarıyla dinlenme odaları sayılabilir..

Daha önce hiç SPA’ya gitmemiş olabilirsiniz. Bu durum bundan sonra gitmeyeceğiniz anlamına gelmez. Carpe Diem. Hayatınızın geri kalan bölümünün ilk günü bugün. Gelin siz de SPA’nın büyülü dünyasında, sakinleştiren ve huzur veren bakımlarla kendinizi yenileyin. Rahatlarken derin bir nefes alın ve daha önce yaşamadığınız bir dinginliğin sizi sarıp sarmalamasına izin verin. Koca bir yıl yorulan, yıpranan bedeninizi ve ruhunuzu ödüllendirme zamanının geldiğine inanıyorsanız bir SPA organizasyonunun kapısını çalın.

“Peki, ama bu nasıl olacak?” diyorsanız (sizi duyuyoruz), Avantajix ne güne duruyor?

Avantajlı alışverişin keyfini çıkarmanız için size sürekli faydalı fırsatlar sunan Avantajix üzerinden Vanilya Club sitesine giderseniz, sizin en uygun SPA merkezlerinden bir tanesi için çok uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Avantajix’ten tıklayarak Vanilya Club sitesine gider ve alışveriş yaparsanız SPA’dan sonra bir de para iadesi alırsınız. Böylece hem bedeninizi hem de cebinizi rahatlatmış olursunuz.

Unutmadan söyleyelim Avantajix sitesinde sadece para iadesi yok; Vanilya Club kupon kodu, indirim kuponu, indirim kodu ve hediye çekleri de var. Ayrıca Vanilya Club sitesinde de sadece SPA yok.

Neler olduğunu görmeniz bir tıka bakar: www.avantajix.com

Önceki İçerikHangi Parfüm Daha İyi
Sonraki İçerikEvim.net Klozet Takıları