Ana Sayfa Yaşam Savaşları Durdurmanın Formülü: Herkese Tırmık Dağıtmak

Savaşları Durdurmanın Formülü: Herkese Tırmık Dağıtmak

81

Sevgili Dostlar,

Nikola Faller, her gün elinde tırmıkla dolaşmıyor, ama bir tırmık bulunca da vücudundan serotonin fışkırıncaya kadar saatlerce yeri tırmıklıyor.

Hırvat sanatçı, Norveç’te icat edilen “Friluftsliv” kavramını baz alarak ülke ülke dolaşıyor ve yer kabuğunu tırmıklıyor. “Friluftsliv” koşmaktan kayak yapmaya, yüzmekten elma toplamaya kadar doğada yapılan ve yaptıkça mutluluk veren hareketleri anlatan bir kelime. Bir görüşe göre Norveç’in her sene anketlerde dünyanın en mutlu ülkesi çıkmasının sırrı bu. Nikola Faller ise “Friluftsliv” yapmak için Norveç pasaportu taşımanın gerekmediğini ispat ediyor.

Sonbahar yapraklarını tırmıklayıp, onlarla desenler çizdikten sonra Instagram hesabına yüklüyor. Örnek 1, Örnek 2, Örnek 3, Örnek 4.

Daha sonra deniz kıyısına gidiyor ve bu kez kumları tırmıklayarak değişik paternler yaratıyor. Örnek 1, Örnek 2, Örnek 3, Örnek 4.

Bu aslında “Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?” sorusuna “Evet” demek anlamına geliyor. Çünkü tırmıkla yorumlanan “Friluftsliv” öylesine güçlü bir metafor ki dünyadaki herkesi mutlu edebilir, tüm kötülüklere son verebilir.

Öte yandan tırmık kadar mutluluk verebilen bir alet daha var: Avantajix.
Tıkladıkça bir yandan serotonin ve keyif, diğer yandan da nakit para üretiyor.

Günün İyi Hissettiren Fikirleri:

Bugün Başka Ne Kazanabiliriz?

1) Tchibo Kahve Makinelerindan Biri Sizin Olsun:
Tchibo, bültene üye olan kullanıcılarına kahve makinesi kazandırıyor. Çekilişe katılmak için bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız yetiyor. Ödüller: 5 Kişiye Tchibo Cafissimo Milk Kahve Makinesi, 5 Kişiye Tchibo Cafissimo Easy Kahve Makinesi, 10 Kişiye Kahve Paketi. Son katılım tarihi: 22 Ekim 2023.

2) En Yaratıcı Cümleniz Size Hediye Kutusu Kazandırabilir:
Gratis, 30 takipçisine Wet’n Wild ürünlerinden oluşan hediye kutusu verecek. Katılmak için “Bu hediye benim olunca yapacağım makyaj bir emoji olsaydı…olurdu, çünkü…” cümlesini yaratıcı bir şekilde tamamlayın. Sonuçlar 7 Ekim’de açıklanacak. Detaylar için link: https://www.instagram.com/p/Cx7_CPtt0I7/

3) 5 Kişi Emzirme Haftasına Özel Hediyeler Kazanacak:
Ebebek, emzirme haftasına özel 5 kişiye hediyeler kazandıracak. Çekilişe katılmak için; @ebebek hesabını takip ederek içerik postunu beğenin, yoruma arkadaş etiketleyin ve Emzirme Destek Projesinden danışmanlık alın. Sonuç 9 Ekim’de açıklanacak. Detaylar: https://www.instagram.com/p/Cx5v5kCNDHK/

4) Baskılı TV Battaniyesi Kazanmaya Ne Dersiniz?
Madame Coco, bir şanslı kişiye baskılı TV battaniyesi hediye edecek. Çekilişe katılmak için belirtilen sayfaları takip edin, görseli beğenin ve yoruma arkadaş etiketleyin. Kazanan talihli 9 Ekim tarihinde açıklanacak. Daha fazla detay isterseniz link şurada: https://www.instagram.com/p/Cx-uwFFN9GD/

Sağlıkla, barışla ve sevgiyle kalın.

………

(Not: Yukarıdaki yazı Avantajix kullanıcılarına 05.10.2023 tarihinde gönderilmiş olan e-bültenin bir kopyasıdır. Siz bu yazıyı okuduğunuzda kampanyalar güncelliğini yitirmiş olabilir. En güncel detaylara şuan www.avantajix.com adresinden ulaşılabilir. Keyifli okumalar dileriz.)
Önceki İçerikKırdığınız Vazoyu Evdekilere Nasıl Çaktırmazsınız?
Sonraki İçerikKoca Ay Arabanın Bagajına Sığıyor