Ana Sayfa Alışveriş Seramiğin Tadı Bambaşka

Seramiğin Tadı Bambaşka

125

Televizyonun siyah beyaz olduğu dönemlerde alüminyum tencereler vardı. Sonrasında bir gün bir uyandık ki çelik tencereler hayatımıza girmiş. Tabii pişirme ürünlerindeki değişimlerin bununla sınırlı kalacağını düşünenler yanılıyordu. Teflon teknolojisiyle artık yapışmayan tabana sahip tencereler ve tavalar çıktı. Şimdi ise en son teknoloji ürünü seramik tencere ve tavalar ortalığı kasıp kavuruyor.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar yapıştırmaz özelliğinden dolayı kadınlar tarafından sıkça tercih edilen pişirme ürünlerinden biri olan teflon tavalar ve teflon tencereler, yerini seramik kaplı pişirme ürünlerine bırakmaya başladı.

Teflon tava ve tencerelerin sağlıksız olduğuna dair haberlerin medyada sıkça yer alması, kullanıcıları alternatif ve sağlık açısından zararsız ürünler kullanmaya yöneltti.

Piyasada gittikçe yaygınlaşmaya başlayan seramik ürünlerin teflon veya başka malzeme kaplamalı diğer pişirme ürünlerine göre tercih edilmesinin en önemli faktör sağlık.

Birçok kadın bu ürünler ile ilgili internet ortamında detaylı araştırmalar yaparak, kullanıcı yorumlarını ve tavsiyelerini okuyarak bütçesine en uygun ve kaliteli olanı satın almaya yöneliyor.

Bu tür ürünleri satın alırken dikkatli olmakta fayda var. Seramik pişirme ürünleri alırken satın alınan ürünün güvenilir bir marka olması çok önemli. Piyasada ucuz fiyatlarla satılan, gerçek anlamda seramik olmayan, görüntü itibariyle seramik ürünlere benzeyenler de bulunuyor.

Seramik pişirme ürünlerinin modern tasarımı, sağlık açısından avantajı ve her mutfağa uyum sağlayabilen renklerde olması bayanlar açısından ilgiyle karşılanıyor. Seramik tava ve tencereler, hem vakitten hem de harcadığınız emekten tasarruf edebilir;  yemek pişirme ritüelinizi eğlenceli ve sağlıklı bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Seramik ürünlerin;

– Temizlenmesi kolay.

– Daha az yağ ile yemek pişirmenize yardımcı oluyor.

– Pişirilen yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlıyor.

– Ergonomik bir yapıya sahip.

– Doğal ve uzun ömürlü malzemeden üretilmiş.

– Sert bulaşık süngeri ya da aşındırıcı malzemeler ile temizlenmemeli.

– Bu ürünlerin içinde bir şey kesilmemeli.

– Ocak üzerinde kullanırken kaymamasına dikkat edilmeli.

– Temizlenmeden önce ürünün iyice soğuması beklenmeli.

– Yüksek ısılara karşı dirençli.

– Orta seviye ısıda kullanılması öneriliyor.

NEREDEN ALMALI?

Seramik pişirme ürünleri satın almayı düşünenlerin tanıdık ve güvenilir markaları tercih etmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Pişirme ürünleri denilince belki de birçoğumuzun aklına gelen ilk marka olan Tefal sizin için iyi bir seçim olabilir. (Tefal’in dünyada her saniyede 4 ürün sattığını biliyor muydunuz? Biz yeni öğrendik. Siz bu cümleyi okuyana kadar 15-20 ürün satıldı bile.)

Tefal’in online alışveriş sitesindeki ürünleri detaylı olarak inceleyebilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Tefal Shop’ta satışa sunulan birçok seramik pişirme ürününde %50’ye varan indirimler var.

Tefal’in  seramik ürünlerini daha avantajlı bir şekilde satın almanın da bir yolu var. Avantajix’ten tıklayarak Tefal’in resmi satış sitesi olan Tefal Shop’a gidiyorsunuz ve alışverişinizi yapıyorsunuz. Harcadığınız paranın bir blümünü Avantajix size iade ediyor, alışverişiniz daha da ucuza geliyor.

Hatta avantajix bununla da kalmıyor, dönem dönem Tefal kupon kodları, indirim kuponları, avantaj şifreleri, kampanya kodları, indirim çekleri de veriyor; internet baştan başa avantajlanıyor.

Sağlıklı ve lezzetli yemekleri en avantajlı şekilde yapmanın yolu her zaman Avantajix’ten geçiyor.

Önceki İçerikİşinize yarayacak bir ürün illa ki vardır
Sonraki İçerikAklınızdan Geçenleri Okuyabiliyoruz