Ana Sayfa Alışveriş Tatil valizi hazırlayanlara indirimli fikirler

Tatil valizi hazırlayanlara indirimli fikirler

94

Yazın kapıya dayanmasının kanımızı kaynatması ve bunun da doğal olarak bizi tatil planları yapmaya sevk etmesiyle birlikte seyahat hazırlıkları da start aldı. Her ne kadar vücut kış hamlığından yavaş yavaş uyansa da tatil fikrinin beynimizde pole position’u almasıyla birlikte baraj kapıları kırıldı ve tatil alışverişi vakti kapıyı çaldı. Ding dong!

Tabii ki tatil hazırlığı yapmak zevkli olsa da bir yandan zor bir iş. Planlar yapmak, en azından bir süreliğine dinleneceğinizi, eğleneceğinizi, yeni yerler göreceğinizi bilmek işin en güzel yanı. Bir de işin en yorucu kısımlarından biri olan hazırlık kısmı var. Hem tatile gitmeden önce tüm işleri halletmek gerekiyor hem de tatil süresince gerekecek her şeyi düşünmek, ayarlamak, hazırlamak ve satın almak…

Valiz Hazırlamak

Tatil hazırlığı yaparken en çok sıkıntı tatil valizini hazırlama esnasında yaşanıyor. Çoğu tatilci gereksiz eşyalar ile bavulunu dolduruyor. Bu da tatil sırasında birtakım sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. Peki, tatil valizi hazırlanırken nelere dikkat edilmeli?

Yolculuğa çıkarken ve yolculuk sırasında sorun yaşamamak için valizinizi hazırlarken bazı noktalara çok dikkat etmenizde fayda var.

– Tatile uçakla çıkacaksanız valizi hazırlamadan önce havayolları firmasının koşullarına internetten göz atmalısınız. Neleri valize koyup, neleri koyamayacağınızı inceleyin. İnsanları havalimanı güvenliğinden geçerken bazı eşyalarının valizden çıkarılıp atılmasından daha fazla kızdıracak ve tatili daha başlamadan zehir edecek bir şey olamaz.

– Yanınızda rahat ayakkabılar taşıyın. En pratik metod ayağınıza hem yolculukta hem de tatilde giyebileceğiniz bir çift giyerek gitmek. Yanınıza da günlük ayakkabı veya sandalet, spor ayakkabı ve daha şık bir yemek için fazladan 2 çift ayakkabı almanızı öneriyoruz.

– Valizinizi kolay taşıyamayacak kadar ağır ıvırzıvır ile doldurmayın. Mesela bir şampuan alacaksanız küçük boyunu tercih edin, mesela konu parfümse evde yarıya kadar kullanılmışı varken açılmamış ağzına kadar dou olanı valize atmayın. Doğa olarak bu çeşitten akabilecek ürünleri de valize yerleştirirken poşet içine geçirmeyi ihmal etmeyin. Çünkü sıvı ve akıcı olan şeylerin dökülüp diğer eşyalarınıza zarar vermesi gayet olası.

– Nereye gideceğinizi, orada hangi tur veya aktivitelere katılacağınızı araştırmış olabilirsiniz. Ama gitmeden önce bir de hava durumuna göz atarsanız daha doğru bir planlama yapabilirsiniz. Hava raporuna göre yanınıza neler almanız gerektiğini daha iyi bilirsiniz. Giysilerinizi önceden belirlerseniz lüzumsuz eşya taşımazsınız.

– Valizinize eşyalarınızı yerleştirirken ise pantolon ve şortları düz olacak şekilde yayın. Ayakkabı gibi daha şekilsiz duran ve şişe gibi ağır eşyaları, bakım malzemeleri ve elektronik eşyaları çantanın en üstü ve yanlarına yerleştirin, iç çamaşırı, çorap gibi eşyaları ise tabii önce bir torbaya koyarak ayakkabılarınızın İçine yerleştirerek yerden kazanın. Tatil valizinizde yerden kazanmak İçin giysileri dikkatlice yuvarlayarak yerleştirin.

– Gittiğiniz yerde satın alabileceğiniz eşyaları evden götürmemeye ve böylece valizinizi ağırlaştırıp belinize eziyet etmemeye dikkat edin.

– Gittiğiniz yerde valiz tamircisinin nerede olduğunu bulun; o valiz size dönüşte de lazım olacak ve valizin bozulması baş ağrısı yaratabilir.

Valizi indirimli alışveriş ile doldurmak

Henüz tatil için alışveriş yapmadıysanız ve valizinizi hazırlamaya başlamadıysanız, size hem kaliteli hem de bugünlerde indirimli ürünlerin yer aldığı Beymen’i öneriyoruz. Orijinal, estetik, saygın ve bol çeşitli ve marka tatil ürünlerinin yer aldığı beymen.com’da bu aralar büyük indirimler var. Tatil valizinizi sıradan olmayan giyim ürünleri ile hazırlamak ve gittiğiniz yerde iz bırakmak için Beymen’deki kampanya, indirim ve önerilere bir göz atın. Beymen’de mesela bugün 450TL ve üzeri alışverişlerinizde %25 indirim kuponu var. Bu indirimden faydalanmak mı istiyorsunuz; o halde Beymen indirim kupon kodu olan (INDIRIM3725) kodunu bir yere not etmenizde yarar var. Ayrıca 1000TL ve üzeri alışverişleriniz için de %30 indirim var. Bu indirimden faydalanmak için Beymen indirim kuponu olan (INDIRIM3730) kodunu ajandanızın bir köşesine iliştirin.

Bu arada siz bu yazıyı okuduğunuzda eğer bu kupon kodları güncelliklerini yitirmiş ise www.avantajix.com adresini ziyaret edin ve en güncel indirim kuponu, hediye çeki ve promosyon kodlarını edinin. Ayrıca Türkiye’nin en saygın markalarından biri olan Beymen’e Avantajix’ten tıklayarak giden ve alışveriş yapanlara Avantajix’ten para iadesi de var. (Para iadesi yurtdışında çokça bilinen ve siz alışveriş yaptıkça size paranızın bir bölümünün iade edilmesi anlamında bir konsept.Bunu Türkiye’ye getiren site olan Avantajix’in www.avantajix.com adresinde daha fazla detay bulmanız mümkün.)

Keyif ve huzur dolu bir tatil dileriz.

Önceki İçerikGüneş Gözlüğü Nasıl Alınır?
Sonraki İçerikİndirimli Tablet PC Alma Zamanı