Ana Sayfa Alışveriş Güneş Gözlüğü Nasıl Alınır?

Güneş Gözlüğü Nasıl Alınır?

203

Güneş Gözlüğü Satın Almak? Ama Nasıl?

Güneş gözlükleri günümüzde genellikle güneş ışınlarının göz kamaştırıcı etkisinden korunmak için ya da şık bir aksesuar olarak kullanılıyor. Ancak bir güneş gözlüğünün asıl işlevi, gözleri güneşin yaydığı ultraviyole ya da diğer ismiyle morötesi ışınların verebileceği hasarlardan, ciddi göz hastalıklarından korumak.

Demek ki satın aldığımız bir bir güneş gözlüğünün güzellik aksesuarı olmasından öte yarar sağlaması için, ultraviyole ışığını engelleyici özellikte olan gözlüklerin seçilmesi ve bu özelliğe sahip olmayan sahte güneş gözlüklerinden kaçınılması gerekiyor. Yani amandır ucuzdur diye işportadan alınan gözlüklerin yarardan çok zarar getireceğini öncelikle akıldan çıkarmamak lazım. Hani ucuz etin yahnisi drler ya, işte bu atasözümüzü aklınıza getirin ve gözlerimizin belki de en önem vermemiz gereken organımız olduğunu lütfen not edin.

Bu yüzden güneş gözlüğü satın alırken güvenilir, garantili yerleri tercih etmekte fayda var. Hele internetten güneş gözlüğü satın alırken, daha da dikkatli olmak gerekiyor. Bilinmeyen, güven vermeyen yerlerden alınan ürünler sıkıntı oluşturabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir olayda bir vatandaş internetten 180 liraya gözlük siparişi vererek ödemeyi kargoyu alırken yapacağını söylemiş. Kargo ödemesini yapıp paketi açtığında gözlük yerine kâğıt parçaları çıktığını görünce dolandırıldığını anlamış ve sipariş verdiği yer hakkında suç duyurusunda bulunmuş. (bkz. basın, bkz. Google). Bu nedenle, ve bu tür olayların yaşanmaması için, güneş gözlüğü satın almak isteyenlere güvenilir yerlerden alışveriş yapılmasını öneriyoruz. Kaliteli ve uygun bir fiyata satın aldığınız güneş gözlüğünü uzun yıllar kullanmanız daha iyi bir seçim olacak.

Peki ya güzellik?

Bazılarına göre güzellik göz sağlığından, bazılarına göre de göz sağlığı güzellikten önce gelir. Yani siz nasıl sıralarsanız sıralayın güzellik ve göz sağlığı bir güneş gözlüğü seçiminde ilk 2 kriterdir. Yani güneş gözlüğü seçerken koyu camın zararlı ışınları önlemesi kadar önemli olan bir diğer nokta da yüz hatlarınıza uygun olup olmadığı. Çünkü gözlük yüzünüze tam olarak oturmazsa, gözünüz yan taraflardan giren güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilir.

– Mesela köşeli bir yüzünüz varsa; hatları yuvarlak olan güneş gözlükleri size uygun olabilir. Bu, hem keskin yüz şeklinizi yumuşak hatlara sahip gibi algılatacak, hem de yüzünüze tam oturmasını sağlayacak.
– Oval bir yüzünüz varsa daha şanslısınız. Çünkü oval hatlı bir yüz için hemen hemen her çeşit ve şekilde güneş gözlükleri uygun, bütün gözlükler sizin.
– Yuvarlak bir yüzünüz varsa, oyunuzu köşeli bir güneş gözlüğünden yana kullanabilirsiniz, yuvarlak yüze köşe hatları olan bir tamamlayıcı aksesuar olan gözlük yüzünüzü Picasso’nun tuvalinden çıkmış gibi güzelleştirebilir.

Gözlüğün yüze tam oturduğu nasıl anlaşılır?

Şekli ne olursa olsun güneş gözlüğü yüzünüze tam oturmalı. Bunu anlayabilmek için güneş gözlüğünüzü iki elinizin işaret parmakları ile her iki tarafından da aynı anda tutun. Eğer gözlük kolayca hareket etmiyorsa güneş gözlüğünüz yüzünüze tam oturmuş demektir. Ayrıca, kulak arkasına temas eden kısımlarının da çok sıkı olmamasına dikkat edin. Yoksa kulak arkası ciltten başlayan ve daha sonra yayılabilen bir istenmeyen kızarıklık sorununa yol açabileceğini unutmayın.

Peki ya en ucuz gözlük nereden alınır?

Yüzünüze, zevklerinize ve bütçenize uygun, orijinal ve markalı güneş gözlüklerini en uygun fiyatlar ile garantili bir şekilde satın almak istiyorsanız Çiçek Sepeti sitesinin kardeş şirketi olan Mizu’yu ziyaret etmenizde fayda var. Mizu.com’da indirimli olarak satılan güneş gözlükleri %100 orijinal ve garantili. Satın aldığınız güneş gözlükleri orijinal kılıfı, silme bezi ve garanti belgesi ile birlikte gönderiliyor. Şu sıralar 19.90 TL’den başlayan fiyatlar ile güneş gözlüğü sahibi olmak istiyorsanız Mizu’daki indirimli güneş gözlüğü modellerine bakabilirsiniz.

(Ayrıca Mizu’dan yapacağınız alışverişlerinizde harcadığınız paranın bir bölümünü Avantajix size iade ediyor. Böylece alışverişiniz daha da ucuza gelmiş oluyor. Güneş Gözlüğü ve Mizu ile ilgili her türlü indirim kuponu, hediye çeki, kupon kodu ve online alışveriş kampanyaları için Avantajix’i ziyaret etmeyi unutmayın.)

Avantajix’in adresi: www.avantajix.com

Keyifli bir yaz için keyifli alışverişler dileriz.

Önceki İçerikBuzdolabınız iyi soğutuyor mu?
Sonraki İçerikTatil valizi hazırlayanlara indirimli fikirler