Ana Sayfa Alışveriş Her Evin İhtiyacı: Tansiyon Aleti

Her Evin İhtiyacı: Tansiyon Aleti

103

-“Tansiyonum düştü”

-“Tansiyonum yükseldi”

Günlük hayatta birçok kişinin en çok kullandığı cümlelerden ikisi. Bundan dolayı aşina olduğumuz tansiyonun mevhumunun düşük olanı da tehlikeli, yüksek olanı da.

Milyonlarca tansiyon hastasının bulunduğu ülkemizde tansiyon, istatistiklere göre hem hayatımızı, hem hastanelerdeki kuyrukları, hem de SSK’nın borç yükünü önemli ölçüde etkileyen bir sağlık problemi olarak varlığını sürdürüyor. Sağlığımıza ve tansiyonumuza daha çok dikkat etmemiz gereği, doktorlar tarafından sürekli vurgulanıyor. hatta biz tam televizyonun karşısına kurulmuş maçın başlamasını beklerken araya giren bir kamu spotu tansiyon konusundan dem vurarak salondaki tribünleri etkilemeye çalışıyor.

Konuyla ilgili biraz bilgi vermek gerekirse, tansiyonu etkileyen pek çok faktör bulunuyor. Genetik faktörler, böbrek ve tiroit hastalıkları gibi bazı iç organ hastalıkları, aşırı tuz tüketimi, stres, hareketsizlik, obezite, sigara ve alkol tüketimi ve alınan bazı ilaçlar yan etki olarak kan basıncını yükseltebiliyor. Tansiyon öte yandan, kendi başına bir hastalık olmasının yanı sıra, birçok hastalığın da habercisi olarak biliniyor.

Bu yüzden bu konu düzenli olarak takip edilmesi gereken hayati bir konu. Doğru tanı koymak için kan basıncı doğru ölçülmeli.

Tansiyonunuzu sağlık kuruluşlarında ölçtürebileceğiniz gibi kendiniz de ölçebilirsiniz. Bunun için bir tansiyon aleti almanız yeterli. Piyasada birçok marka ve modelde tansiyon aleti satılıyor. Dijital olarak ölçüm yapanları da doktorların kullandığı gibi manuel olanları da.

Tansiyonunuzu  tansiyon aleti ile kendiniz ölçecekseniz bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var:

–        Oturun.

–        Dinlenin.

–        Konuşmayın.

–        Sırtınızı arkaya dayayın.

–        Kolunuzu destekleyin.

–        Ayaklarınızı yere düz basın.

–        Kol ve kalp aynı hizada olmalı.

–        Yarım saat öncesinde kafein almamış, bir şey yememiş olmalı

–        Sigara içmemiş olmalı

–        Koldan tüm giysiler çıkarılmalı

–        Birkaç dakika aralıklarla ölçümü tekrarlayın.

Sağlık açısından her evde bir tansiyon aletinin bulunmasında yarar var. Tansiyon aleti, tansiyon durumunuz ile ilgili genel bir fikir edinmek için önemli. Üstelik eğer dikkat ettiyseniz yukarıda yazanları evde uygulamak daha kolay. Sizce bir hastane veya eczanede mi sakince tansiyon ölçülür, yoksa evde mi?

TANSİYON ALETİ NEREDEN ALINIR?

Hala bir tansiyon aletine sahip değilim diyorsanız size birçok marka ve model tansiyon aletinin yer aldığı Hepsiburada’yı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Hepsiburada sitesinde çok uygun fiyatlar ile pek çok çeşide ulaşmanız ve size uygun bir tansiyon aleti satın almanız mümkün.

Tabii ki Hepsiburada’ya Avantajix’ten tıklayıp gider ve ihtiyacınız olan tansiyon aletini satın alırsanız 2 kere kazanırsınız. Hepsiburada.com’da fiyatlar zaten uygun, ama üste bir de Hepsiburada’da harcadığınız paranın dişe dokunur bir miktarını Avantajix’ten geri alırsınız. Hatta Avantajix’te zaman zaman Hepsiburada indirim kodu, hediye çeki, indirim kuponu ve alışveriş şifreleri bulursunuz; alışverişiniz daha ucuza gelir.

Avantajix’in sitesi www.avantajix.com hem sağlığınızı düşünüyor, hem de cebinizi.

Sağlıklı ve tansiyonunuzun normal seyirde olduğu güzel günler diliyoruz.

Önceki İçerikWindows Phone Deneyimi
Sonraki İçerikYazlık Ayakkabıları Dolaba Kaldırma Vakti Geldi