Ana Sayfa Alışveriş Siz Zayıflayın Cüzdan Zayıflamasın

Siz Zayıflayın Cüzdan Zayıflamasın

76

Yaz ayları gelince artan hava sıcaklıklarıyla birlikte birçok kişide yeni bir başlangıç yapma isteği uyanıyor. Sağlıklı fit bir vücuda kavuşmak ve kilo vermek için spor yapmak ilk başvurulan yöntem. Hangi sporun hangi koşullarda ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak, sağlık açısından ayrıca önemli. Bilinçsizce yapılan sporun istenmeyen sakatlıkları beraberinde getirdiğini unutmamak lazım.

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri giyilecek kıyafetin yapılacak spora uygun olması. Yapılacak spora uygun kıyafet seçimi hala yeterince önemsenmeyen konuların başında geliyor. Doğru spor ayakkabı seçimi, doğru eşofman veya spor ekipmanı seçimi spordan gereken faydanın alınmasına (ayrıca çevrede bizi seyredenler varsa üzerlerinde gereken etkinin bırakılmasına… pardon bu işin başka boyutu) yardımcı olan en önemli unsurlar. Bu yüzden spor yaparken ya da spor yapmaya yeni başlıyorsanız spor giyiminizi ve ayakkabı seçiminizi birinci seviyede önemsemenizi tavsiye ediyoruz.

Spor salonlarına gitme imkanı olmayan ve açık havada spor yapmayı tercih edenlerin yaşadığı sağlık sorunları son yıllarda artmaya başladı. Uzmanlar, açık hava spor parklarındaki alet ve ekipmanların uygun olmayan kıyafet ve ayakkabılar ile bilinçsiz bir şekilde kullanımı ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte başlayan yürüyüşlerin sağlıksız yapılması nedeniyle sakatlanma ve kırık vakalarında dikkate değer bir artış yaşandığını sıkça vurguluyor.

Peki, temel spor aktivitelerinde spor kıyafeti ve ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli?

-Hava alan kıyafetleri tercih edin (Mesela GEOX diye bir marka var ve sadece spor için değil de eğer günlük kıyafet arıyorsanız da kullanabileceğiniz bir alternatif. GEOX nefes alan bir ayakkabı.)
-Hava alan, gözenekli yapıda kumaşları tercih edin. (GEOX’un şimdilik kıyafetleri Türkiye’ye gelmedi, sadece ayakkabıları var. Ama sentetik olmayan giysileri seçerseniz bunlar vücuda nefes aldıracaktır.)
-Sizi sıkmayan, rahat kıyafetler giyin.
-Eklem sakatlanmalarını engellemek için dirsek ve dizlerinizi saran bantlar kullanın.
-Spor sırasında giydiğiniz iç çamaşırının uygun olmasına dikkat edin.
-Hava şartlarına uygun seçim yapın.
-Seçeceğiniz spor ayakkabının ayağınızın anatomisini koruması gerektiğini unutmayın.
-Yapacağınız spora uygun bir spor ayakkabı edinin. Basket ayakkabısı, tenis ayakkabısından, futbol kramponu trekking ayakkabısından farklıdır. Eğer gerekiyorsa konuyu internette veya offline mecralarda mutlaka araştırın.
-Ayakkabının tabanı ve topuk kısmı çok sert ya da çok yumuşak olmamalı. Ayak bileğini aşırı sarmamalı. Belki bu konuda da daha önce bu sporu yapmış olan tanıdıklarınızdan gerekli tavsiyeler alınmalı.

Yapacağınız spora ve hedeflerinize en uygun ürünleri seçerken, aynı zamanda uygun fiyat ve bol seçenek de istiyorsanız Türkiye’nin spor ve günlük yaşam alanındaki ilk dikey elektronik ticaret sitelerinden biri olan Sporcum.com’u ziyaret edebilirsiniz. Sporcum, dünyaca ünlü markaların spor aksesuar ve malzemelerinin hem fırsat hem de yeni sezon ürünlerini birlikte bünyesinde barındırıyor.

Sitede spor giyim, ayakkabı, aksesuar kategorilerinin yanısıra çeşitli spor dallarına ait ürünler ve özel spor malzemeleri bulmak mümkün. Dünya’dan ve Türkiye’den spor kulüplerinin taraftar ürünlerini, orijinal formalarını, spor ayakkabılarını da bir arada bulabileceğiniz adreslerden biri olan Sporcum.com’a Avantajix’ten tıklayıp gider ve alışveriş yaparsanız Avantajix bu sitede harcadığınız paranın bir bölümünü size iade ediyor. (Şaşırmayın, Avantajix dünyanın en avantajlı sitesi) Böylece spor alışverişleriniz daha da ucuza gelmiş oluyor. Siz zayıflıyorsunuz cüzdan zayıflamıyor. Avantajix öte yandan Sporcum indirim kuponu, kupon kodu, hediye çeki ve promosyon kodları aradığınızda da başvurmanız gereken doğru adreslerden biri.

Hemen şimdi Avantajix’e gitmek için şurayı tıklayabilirsiniz: www.avantajix.com

Keyifli bir spor alışverişi dileriz.

Önceki İçerikE-kitap Okuyucular
Sonraki İçerikBunları Bilmemek Yazık Günah